Sprężone powietrze - czy warto używać?


(Nandos) #1

Witam !

Chciałbym się was poradzić czy sprężone powietrze nadaje się do prawidłowego wyczyszczenia PC ? , czy nie szkodzi podzespołom ?

Jakie powietrze polecacie ?

Dziękuję za pomoc !


(Drobok) #2

Tak, kup jakiekolwiek. Jeśli będziesz trzymać pionowo to nic z puszki nie wyleci i nic się nie stanie. Jednak nic nie zastąpi dobrego kompresora :slight_smile:


(system) #3

i tak i nie,wszystko zależy od tego co chcesz czyścic

http://polakt.pl/blog/?p=8

jak-uzywac-sprezonego-powietrza-wnetrza-komputera-t435294.html


(Drobok) #4

Po prostu źle to robił.


(sla17) #5

Osobiście wolę odkurzacz, ale jeżeli brudu jest sporo - to najpierw wyssać odkurzaczem wszystko (ostrożnie oczywiście) i wtedy wypsikać kurz z zakamarków (pamiętając o prawidłowym używaniu)


(witek-pl) #6

Pędzelek + odkurzacz.


(Pablo79) #7

Dla mnie też lepszym rozwiązaniem jest odkurzacz+pędzelek.


(lith) #8

komp na parapet i kompresor to oczywiście najlepsza opcja. Alej jak dla mnie z grubsza można wydmuchać, a trudno dostępne miejsca, drobiazgi i wykończenie sprężonym powietrzem. Odkurzaczem się boję od kiedy wielkiego, ładnego pioruna posłałem z rury prosto w płytę. Niby nie udowodniono, ze miało to na coś wpływ, ale to tylko dlatego, ze sporo rzeczy się mu przytrafiło, więc jak czasami coś odstawia to nie wiadomo z jakiego powodu akurat :smiley: Z efektów na miejscu to po podłączeniu zanim zaskoczył to chwila minęła i się zresetował kilka razy sam.