Sprowadzanie danych przy włączaniu kompa

Siemka.Od kilku dni przy włączaniu kompa wyskakuje mi jasno-niebieski obraz z informacją że jeden z dysków wymyga sprowadzenia danych i jeśli chcem to moge to anulowac klikając w dowolny klawisz.Za pierwszym razem nie anulowałem wieć zaczeły lecieć jakieś procenty i taki jakby wiersz (1 z 3) załadował sie dobrze ale na drugim wierszu (2 z 3) się zawiesza i musze teraz cały czas to anulować.I moje pytanie jest takie co mam zrobić żeby wogóle nie wyskakiwał mi ten obraz?Bardzo proszę o pomoc. :wink: :wink:

co do tego obrazu to bym go nie ignorował sprawdz w biosie czu masz opcję przetestowania dysku twardego możliwe że coś jest nie tak z dyskiem

A w jakich zakładkach to znajde?

podaj literkę partycji na jakiej to się dzieje

:slight_smile:

D

W wierszu poleceń wpisz fsutil dirty query D:

potem

Wpisz w wierszu poleceń chkdsk D: /f

Po uruchomieniu polecenia może się pojawić: " Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces.Można uruchomić program CHKDSK po uprzedniej dezinstalacji woluminu.Czy chcesz wymusić dezinstalacje tego woluminu?(T/N) wpisz T

:slight_smile:

jeśli byś miał taką opcję w biosie to mogłoby być coś w stylu memory test cy cuś jeś li tego nie masz to zaopatrz się w jakiś prog z poziomu wina. jeśli nie jest to systemowy to skopiuj wszystko co ważne i zrób format

Zrobiłem tak jak napisałeś i tak samo tu jak przy włączaniu kompa na drugim wierszu (2 z 3) nie lecą procenty.

może należało by trochę poczekać

:slight_smile:

Nic nie pomogło czekanie.To czarne okno sie wyłaczyło a przy włączaniu kompa jest bez zmian :frowning: :frowning:

Pomół by mi ktoś w tej sprawie???Bardzo proszę o pomoc :wink: