Sprowadzenie sprzetu z usa

(Netacadcisco) #1

szukam danych osób lub firm które wyślą mi sprzęt z usa, dokładniej kupie na ebay laptopa i podam adres tejże osoby, firmy a ta przepakuje i wyśle w taki sposób jak ja chciałbym do polski dokładniej wpiszą na paczce że to prezent albo wartość 50$ ewentualnie osobę która akurat leci do polski i mi przywiezie oczywiście za jakąś opłatą

(Zbych ) #2

Osobe która Ci przywiezie sprzęt to akurat możesz sobie "darować" gdyż nie jest takie proste wywiezienie czegokolwiek ze stanów , np. kupując laptopa, aparat foto , telefon itp. musisz w nie wpakować wszystko co tylko się da (programy , zdjęcia , muzyke itp.) i dopiero wtedy sprzęt przez celników może zostać uzanany jako urządzenie osobiste , jeżeli cokolwiek uznają za przemyt to nie ma tak jak w europie że sprzęt odbierają i płacisz kare tylko odrazu jesteś zakuty w "obrączki" i dostajesz 7 dni paki z urzędu a w tym czasie sędzia stwierdzi czy jest winien przemytu czy nie. Również nie najlepiej jest z paczkami, 50% procent wysyłanego nielegalnie sprzętu do europy dostaje "pieczęć" nie oclone , i w takim przypadku taki pakunek jest kierowany do polskiego punktu celnego , tam jest rozpakowany , stwierdza się jego wartość i wykonuje się oclenie "zaocznie" , następnie pakunek przychodzi do Ciebie a żeby go odebrać musisz zapłacić opłate kalkulacyjną , manipulacyjną i celną.Nie odebranie sprzętu w terminie 30 dni wiąże sie z wystawieniem go na przetarg.