Sprzedający okazał się oszustem i znikł jak odzyskać kasę?

cześć, piszę gdyż mam problem z allegro. otóż zakupiłem w sobotę przedmiot i dziś dostałem maila że konto sprzedającego zostało zawieszone bo złamał regulamin serwisu, niestety kolo telefon ma wyłączony a maila wygląda na to że zlikwidował, bo wrócił z powrotem. Zastanawiam się czy istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy?

Poczytaj tu:

http://allegro.pl/country_pages/1/0/edu … php?page=1

dzięki za pomoc, a w jakim terminie od kupna mam się zgłosić na policję? I jeszcze jedno pytanko pieniądze które straciłem to ok 30 zł czy policja czasem nie umorzy sprawy ze względu na niska szkodliwość społeczną czynu?

Kiedy kupiłeś? Podaj linka do aukcji. Przy oszustwie/wyudzeniu nie ma “niskiej szkodliwości” nawet jeśli zostałeś oszukany na 1 zł. Umorzyć to mogą jeśli np. nie wykryją sprawcy a w przypadku allegro, jeśli dane podał prawdziwe to nie ma z tym problemu.

kupiłem w sobotę. Mogę podać linka ale niestety nic się z niego nie idzie dowiedzieć bo została usunięta przez allegro kurde mogłem poczekać 1 dzień z wpłatą pieniędzy :frowning:

PENDRIVE KINGSTON DTIG2 4GB

Tutaj możesz dodać notatkę o tym przedmiocie

(887906176)

http://www.allegro.pl/item887906176_pen … 2_4gb.html

Sprzedający ma login FHU_MediaNet, jak się teraz okazało takiej firmy nie ma. W niedziele jeszcze odpisał na maila, a od wczoraj cisza…

Napisz do Allegro, podaj wszystkie dane dotyczące transakcji i poproś o powód zawieszenia konta. Jak będziesz miał tą informację to będziesz wiedział co dalej z tym zrobić. Za niepłacenie prowizji też zawieszają konto ale tutaj jeszcze jest sprawa nieaktywnego adresu mail… Wygląda, że te pendrive to może jakaś podróbki i właściciel znaku towarowego interweniował. No i to jego pierwsza sprzedaż - wcześniej tylko kupował. Na 99% przekręt…

Niestety nic więcej nie napisali.

No tak, jak zwykle… są bardzo precyzyjni. Poproś ich, może podadzą więcej szczegółów. Nie zostało Ci nic innego tylko poczekać jeszcze kilka dni i jeśli nic się nie zmieni, udaj się na policję.

lukaszm , zaliczyłeś wtopę z tym sprzedawcą…

przejrzałem co sprzedawał wcześniej i tak naprawdę nic nie sprzedał , źle zrobiłeś że nie przeanalizowałeś jego transakcji bo nabijał punkty banalnymi aukcjami bez przesyłki.

Jego konto nie zostało zawieszone z uwagi na opłaty, bo nie miał naliczanej prowizji ponieważ nie sprzedawał wcześniej, krótko prowadzone konto - tylko 2,5 miesiąca. Musiało być coś grubszego. Nie widzę aukcji bo jest usunięta, ale ile pendrive’ów miał w sprzedaży. Jak więcej niż jedną sztukę to przypuszczalnie - podróba. Właściciel nie upomniał się o swoje prawa bo nie było takiego powodu. Jedynie Allegro mogło zamknąć aukcje z uwagi na zgłoszenie użytkownika, że kupił podróbę.

Tak na marginesie zakup Kingstona na Allegro to gra w rosyjską ruletkę. Szanse są prawie zerowe - kupić tanio pamięć…

masz rację, mój błąd. Pozostaje namierzyć jakoś gościa ale wygląda na to że na nk też nie ma szans.

Na “NK” -_- no comment? Tacy ludzie nie są tacy głupi, żeby na NK jeszcze się ujawnić, czy Ty myślisz w ogóle? Za 30zł, to gość nie popełnił przestępstwa, więc ślamazarna polska policja, będzie to ciągnęła jak długo się da :x . Kupujecie przy wpłacie na konto, żeby zaoszczędzić 10zł, a potem macie, głupia oszczędność społeczeństwa polskiego…

Mylisz się… Oszustwo niezależnie od wielkości wyłudzonej kwoty jest przestępstwem. W przypadku “normalnej” kradzieży kwotą graniczną miedzy wykroczeniem a przestępstwem jest 250 zł

Skontaktuj się z najbliższym UOKiK, oni już wiedzą dokładnie co robić.

Pomoc zazwyczaj jest darmowa chyba, że sprawa przechodzi na drogę sądową.

kasa może nie kosmiczna ale to zawsze pieniądze, jeśli chodzi o komentarz do NK to zdarzają się tacy głupcy.

Luxor , widzę że jesteś obeznany w Allegro, NK i w kwotach czynów zabronionych…

Oszustwo to oszustwo i należy tępić je z pełną determinacją. Zawsze zostaje droga cywilna, choć bardzo kręta i zniechęcająca. lukaszm , jak ostatecznie nie odzyskasz kasy to będzie to swojego rodzaju nauczka na przyszłe czasy. Za jakiś czas będziesz się z tego śmiał :wink: puki co tryb zgłoszenia itd. to trwa ale tak już bywa. Odzyskanie prowizji od sprzedaży na Allegro to mniej więcej tydzień od zgłoszenia, więc nie ma tragedii.

Ostatnio nadziałem się na podróbę pamięci flashUSB Corsair. Tu jednak był telefon z odpowiednimi argumentami i na drugi dzień miałem kasę na koncie. Po pewnym czasie konto jego było zawieszone.

Próbuje namierzyć gościa liczyłem że skoro nie odpisuje na e-mail to być może znajdę jego nr telefonu domowego, ale poza ip z nagłówka wiadomości którą wysyłał do mnie nic więcej nie mogę ustalić

Sam za wiele nie zdziałasz. Poczekaj jeszcze kilka dni i zgłaszaj sprawę na policję, jednak szanse na zakupiony przedmiot są nikłe. Masz dane gościa, (telefon, adres mail) wpisz je na kilka sposobów w Google (np. numer telefonu xxx xx xx xx lub xxx xxx xxx z kreskami lub bez miedzy członami numeru), może użył już ich kiedyś na jakimś forum itp i naprowadzi Cię to na jakiś kontakt. Dobrze, że kasa stosunkowo mała i strata niewielka. Masz nauczkę na przyszłość i będziesz wiedział, że trzeba dokładniej prześwietlać takie “okazje”.

nr telefonu nie znalazlem, ale sprawdziłem nr konta na stronie http://mbank.kzp.pl/index.php?artykul=0005 i okazało się że suma kontrolna pochodzi z euro banku nr banku 147. a na stronie http://www.bankier.pl/narzedzia/pf/dost … wca_id=568 okazuje się że ten bank znajduje się we wrocławiu. Czyżby koleś pochodził jednak z Wrocławia?

Nie, 147 to nie jest numer placówki ale numer całego Euro Banku, który ma siedzibę we Wrocławiu i tam też jest zarejestrowany:

http://www.eurobank.pl/dane-adresowe,40,34.html

http://www.krs-online.com.pl/euro-bank- … 23519.html

Nie chciałbym Cię dołować ale za 40zł to masz dobrego SanDisk Cruzer i to 8GB w sklepie i pewność, że to nie żadna podróbka a z kosztem wysyłki tyle by kosztował twój KINGSTON. Wystarczyło tylko wyjść z domu ale wygoda niestety kosztuje. Ja osobiście nigdy nie miałem i raczej nigdy nie będę miał zaufania do Allegro. Nigdy tam nic nie kupiłem i nie zamierzam tam nic kupować, wolę pójść do sklepu i dać 10zł więcej. Poza tym podstawowa zasada - masz w towar w ręku, dopiero wtedy płacisz. Nigdy się nie płaci zanim się nie dostanie towaru.

Co do NK, zgodzę się że gość raczej nie jest tak głupi aby mieć konto na tym profilu a przynajmniej nie z prawidłowymi danymi osobowymi, choć zdarzają się w Polsce tacy idioci ale jeśli nie masz jego szczegółowych danych to ciężko będzie go znaleźć i jeszcze udowodnić, że to ta sama osoba, bo niejeden może mieć to samo imię i nazwisko a nawet mieszkać w tej samej miejscowości o ile taką ktoś w ogóle podał w profilu (w moim przypadku w Polsce jest 6 osób o tym samym imieniu i nazwisku o czym można się dowiedzieć chociażby z dowodu osobistego).

Możesz sprawdzić jeszcze na Facebooku po adresie email :slight_smile:

Pozdrawiam!