Sprzedający okazał się oszustem i znikł jak odzyskać kasę?

OT - kosz.

witam ja też zostałam oszukana przez tą osobe

Dodane 20.01.2010 (Śr) 18:38

także prosiłabym abys napisał do mnie to może razem cos zdziałamy

Luxor bo tak jest wygodniej z allegro korzystam już od jakiegoś czasu i to moja pierwsza taka sytuacja. Wnioski nie ufać nikomu, i dokładniej analizować komentarze. Jedyna nadzieje ze ktoś oszukany przeez tego czlowieka trafi na ten temat i również zgłosi sprawę na policji. Wtedy to przynajmniej nie będzie jedyny przypadek oszukanej osoby i może policja tego nie oleje.

Dodane 20 stycznia 2010, 19:16:02

Luxor ja rozumiem że mieszkasz w miescie gdzie w sklepach jest wszystko czego tylko dusza zapragnie a ceny są konkurencyjne jak w internecie.

Dlaczego cytujesz treść wiadomości prywatnej, naruszając tym samym regulamin forum?

Pozdrawiam!

teraz będziemy się kłócić o to kto gdzie i jak kupuje i robic off-topic co się stało to się nie odstanie następnym razem trzeba być uważniejszym i mniej ufać ludzią, a osoby które uważają się że to im nie grozi nigdy to niestety ale mogą być w błędzie bo nie wiadomo co życie przyniesie i na kogo się trafi

Kasuję Twojego posta i wystawiam ostrzeżenie.

Zapoznaj się dokładnie z regulaminem forum aby na przyszłość uniknąć takich sytuacji.

Jako OT tak poleci Luxor nie ma nic wspólnego z tematem, nic do niego nie wnosi.

Post leci, autor dostaje ostrzeżenie.

Za tego typu wyskoki można oberwać wg. prawa polskiego.

Najlepsza rada dla kupujących-rozsądek i zadawanie pytań sprzedającym.Np.ja proszę o spis treści książki.Jeśli przyśle to wiem,że w ogóle ma dany przedmiot.Oczywiście - wysłać może wszystko,ale są sposoby,by go sprawdzić pytając.

I po co kupować pendrive"a na Allegro,gdy są dobre ceny w wielu sklepach…

I przede wszystkim zawiadomić Policję-nie cackać się.Jeśli podarujesz to będzie się czuł bezkarny a to jest najgorsze.Wiem coś o tym.

Pozdrawiam.

Hmm kurde ja tez kupilem u niego karte 8gb z przesylka wyszlo 41,99 dzien pozniej dostalem meila “Informujemy, że z powodu podejrzenia poważnego naruszenia zasad serwisu Allegro byliśmy zmuszeni zawiesić konto Sprzedającego FHU_MediaNet, u którego w ostatnim czasie dokonał(a) Pan(i) zakupu.” I nie wiem co robic. Moze te 40 zl to nie jest duzo ale wiadomo chcialbym odzyskac mimo wszystko.

Policjant poinformował mnie że trzeba poczekać 14 dni jeśli się nie odezwie to wtedy zgłosić doniesienie, dołączyć wszystkie korespondencje z tym gościem i maile które dotyczą tej aukcji no i przydałaby się lista pokrzywdzonych.

Mam wrażenie, że te 14 dni to “pic…” aby sobie nie bałaganić w statystykach - tak jak przy zaginięciu osoby - “zgłoszenia przyjmujemy dopiero po 24/48 godzinach” a to nie jest prawdą - zgłoszenie o zaginięciu osoby mają obowiązek przyjąć nawet godzinę po wystąpieniu zdarzenia. W tym przypadku jest podobnie - przecież Ty masz prawie niezbite dowody na to, że jest to przekręt. Oczywiście możesz poczekać, może zwróci kasę/przyśle przedmiot.

może i racja, chociaż jak zobaczyli kwote to uśmiechy były, jeden chociaż na koniec przyznał że kwota niska ale to w końcu pieniądze i nie fair jak ktoś nas oszukuje

Dokładnie tak. Oszustwo to oszustwo i niech ten cFaniaczek nie myśli, że ujdzie mu to na sucho.

Nawet wcześniej niż godzinę - ale po zaginięciu osoby.

A zaginięcie jest zaginięciem dopiero po 24 godzinach - wcześniej to może być wybryk albo ucieczka.

A niektórzy zgłaszają zaginięcie, bo ktoś nie wrócił do domu po 2 albo 3 godzinach później niż zwykle.

Kurcze ludzie-sprawdzajcie ich.Jeśli natomiast macie jakieś podejrzenie,że coś jest nie tak to nie kupować.

Ja szukam naprawdę porządnych sklepów lub oferentów.Na aukcjach nie kupuję niczego.

Oczywiście-wszystko wychodzi dopiero przy wysyłce,sposobie pakowania etc. (zresztą to też jest poniżej wszelkiej krytyki niekiedy-przykład:kupowałem płyty dvd+r Maxella; to wstyd,ale płyty były w wiórach papierowych i zszywkach-nazwę sklepu zachowam dla siebie,obiecałem właścicielowi).

Wnioski-uważać i jeszcze raz uważać.

  • O Jezu już tak nie grymaście, gdyby sklep pakował to w tytanowe opakowania żeby klient był zadowolony to by nic nie zarobił, bo koszt produktu był by zbyt duży :expressionless: . Aktualnie dużo firm musi sobie dawać radę bez pracowników i sam szef musi być jednocześnie magazynierem, sprzątaczem, sprzedawcą, dyrektorem do spraw finansów… :expressionless:

OT-y poleciały.

Witam! Ja też wpadłam w sidła tego dziada! zapłaciłam mu na konto 37zł i nie otrzymałam żadnego zwotnego maila-SPRZĘTU (pen driv’a 4 GB) NIE ZOBACZYŁAM! !!

Witam!

Również zostałem oszukany przez ta firme FHU_MediaNet - to sie nazywa wyłudzenie. Zglosilem to po jakims czasie na policje, lecz do dzisiaj nie mam odpowiedzi o tym sledztwie.

Pieniadze faktycznie sa smieszne ,ale chodzi o zasade uczciwosci i wszystko zgodnie z prawem ma byc. Takich jak my jest zapewne wiecej, dlaczego to darowac takim oszustom.

Jesli sie podaruje to dalej beda w ten sposob dzialac i bogacic sie w taki sposob.