Sprzedaje kompa

Otóż zmieniam sobie kompa na nowego bo ten mi nie wystarcza. Mam już kupca i nie wiem ile mam za niego wziąć.

procesor: celeron D 335 2.8GHz LGA775 256kb cache (21x133)

Płyta: Gigabyte GA-8IP775(-G) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio) z mikroukładem: intel springdale i865P

Grafika: His Radeon 9550 128/128

ram: DIMM1 256Mb PC3200 DDR

Nagrywarka: Lite-on 1653s DVD-/+R/RW 16x

dysk: Segate 120Gb 7200/min

Karta sieciowa/dźwiękowa: zintegrowana na płycie

mysz/klawiatura:creative desktop chyba 3200 (nie pamiętam juz nazwy) bezprzewodowa

zasilacz: 300V nieznam nazwy(ale słaby jakiś)

Niewiem ale może muj kolega się rozmyśli i kupi tylko częsć tych części, więc prosiłbym aby do kazdego urzadzenia byla dopisana cena. Całość ma ok. pół roku.

Witam za całość mógłbyś wziąć tak między 1500-1800 zł zależy kogo znajdziesz :d na część:

płyta: nowa: 280 twoja 230zł

grafa: nowa: 215 twoja ok 190zł

ram: nowy: 200zł twój 180zł

procek: nowy 367 twój 320zł

nagrywara: 175zł/twoja 150zł’

dysk: wyciągniesz ok 200zł

zasilacz praktycznie zerowa wartość,

pisze według swoich odczuć:

na części sie nie pyli,

pomysl nad modernizacją kompa, przeciez nie jest taki zły, dożuć jeszcze jedną kość ramu, lepszą grafe włóż P4 HT i będzie smigał jeszcze przez 2lata spokojnie, przemysl to bo sporo stracisz sprzedając ten komputer :wink:

Jak znam życie to w takim wypadku regułą przy ustaleniu ceny jest odjęcie od kwoty wydanej przy zakupie około 25-30 % niestety. Rynek używanych komputerów jest niesamowicie nasycony…

myslałem tylko nad zostawieniem sobie nagrywarki i twardziela, Bo moja płyta to mało wydajna bedzie jak PIV włoże w nia.

Przecież twoja płyta wcale nie jest zła !!

i ona ma przystawkę na socket 775 !!

-obsługuje FSB procka 800Mhz

-FSB ramu 400Mhz

popatrz na jej komentarze z dołu:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14466

ja naprawdę na twoim miejscu spyliłbym tego celka i dokupił:

-256ram takich samych

-P4 dokładnie tego:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18299 2.6HT lub jak masz więcej kasy:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12034 2.8HT

-ewentualnie jesli nie wystarcza Ci grafa to jakiegos GF6600/6600GT

pewnie dlatego że masz tylko 256ram i do gier i softu nie wystarcza, Ja mam te same parametry procka P4, i płyty tylko inna firma i chodzi jak należy, ale mam więcej ramu :wink:

przemysl jeszcze to, napisz do czego używasz kompa

Ja myślałem o: P4 3.6 HT i 2x512DDR/400MHz (albo 533MHz, ale ta płyta tylko 400MHz obsłuży). Ewentualnie grafa to na PCI-E miała być. A kompa używam przeważnie do gier i wypalania płyt.

wiesz jak masz za duzo kasy to sobie kup, ale sie nie pyli,

do gier nie jest Ci potrzebny tak wyśrubowany procek 2.8wystarcza spokojnie(a 3.6Ht to ogromny koszt !!

co do Ramu to mozesz spylić 256Mb i kupić 2x512 400Mhz to wcale nie jest mało !!

a co do karty PcI-E to nie jest ona narazie tak wydajna jak AGP 8x gdyż gry nie umieją wykorzystywać jej pełnej mocy.

Ps. Podkreślam narazie :wink:

Jak narazie to kompa wymienialem co jakis rok. Teraz przydaloby sie miec go troche dluzej tam ze 2-3 lata, dlatego chce se kupic jakis dobry sprzet bo za 2-3 lata to gry mi na 2.8 beda ledwo zipiec. Na PCI-E w 2006/7 na bank gry juz beda wykorzystywac te karty w 100%. Wiec jak zmienilbym tylko proca, karte i ram dolozyl to za rok musialbym znowu kompa zmieniac. Chyba ze jak bym tak robil w przyszlym roku to proca bym se zostawil tego co teraz kupie i plyte se dopiero za rok zmienie.

:o

Jesli tak traktujesz sprawę to może faktycznie zmień tego kompa :wink:

daj temat na forum to dobierzemy cos wydajnego :slight_smile:

Ps. technika niestety tak idzie do przodu, że trzebaby co 0.5 roku zmieniać kompa jakby sie chciało byc w temacie :frowning:

OK to zmieniam sobie calego kompa. Nie wiem czy kontynuowac ten topic czy zrobic nowy? Zebyscie mi jakis sprzet zlozyli.

_____________________

Ps. Za wytrwałość +

mozesz kontynuować, mozesz założyć nowy zób jak uwarzasz tylko podaj nam cenę w jakiej mamy się zmieścić i do czego dokładnie ma służyć komp i takie mniej więcej proponowane przez Ciebie parametry i czy zamierzasz go podkręcać

Dobra żeby zamieszania nie było to pociagne ten temat dalej.

Otóż budżet wynosi ok. 3700 PLN (najlepiej jednak chcialbym sie zmiescic w 3500). Komp ma słóżyć przewarznie do grania. W cene kompa nie wliczajcie:

-monitora

-HDD

-napędów optycznych.

Procek w żadnym wypadku od AMD, i nie chce mi sie tłumaczyć dlaczego i nie namawiajcie mnie na te procesory. Najlepiej niech to będzie P4, a grafa to jakis Radeon, Geforce odpada. Nie bawie sie w takie rzeczy jak podkręcanie.

Witam, no to ja jeszcze Ci coś polecę :wink:

Grafika:

Radeon X800GT Sapphire 256MB cena: 755zł,

plusy:

256Mb ram

256bitowa szyna

Procek:

Intel Pentium 4 650 (S775) 3.40 GHz HT

wiem że chciałes:

ale ten procek jest bardzo silny: jego zalety:

64bit(przyszłośc Vista)

2Mb cache L2

co w rezultacie da CI naprawdęwydajny procesor, bardzo wydajny

cena 1234zł

Płyta główna:

Gigabyte GA-8I945P Pro Intel 945P cena: 570zł

lub do wyboru:

Asus P5LD2 Intel 945P cena 545zł

Ramy:

2x512 w dualu najlepiej :wink:

Kingston HyperX DDR2 2x512MB 533MHz

noi cena z płytą Asusa oscyluje ok 3700zł,

ale mam do Ciebie pytanie, dlaczego nie chcesz korzystać z GF ?? mozna by złożyć dwie karty naraz w trybie SLI i karty mają 60% wieksz osiągi króre starczyłyby na lata :wink:

Hmmm nie wiedzialem o takiej mozliwosci. W takim razie GF moze byc.

Witam, niestety ja nie jestem tak dobrze obeznany w systemie SLI tzn kart w systemie SLI wiem tylko że są bardzo wydajne bo widziałem to na własne oczy u kumpla, dlatego Ci je poleciłem

Nie konfiguruje dla Ciebie żadnego kompa w tym systemie (SLI) żeby czegos Ci złego nie polecić, bo poprostu się na tym nie znam, a ja żeby komuś cos polecić to sam musze mieć 100% pewność że to będzie ze sobą dobrze współpracować u mnie musi byc wszystko pewne.

Dlatego przepraszma Cię ale nie pomogę Ci w tym :frowning: może ktorys z userów jest bardziej obyty w kwestii SLI…

Wiem tylko to że do takiej zabawki jest potrzebny naprawdę potężny Markowy zasilacz np:

Chieftec (HPC-420-302-DF)

lub

Tagan 530W - U22 2Force Series drogi:(

Ja czytalem tylko o tym i widziałem testy wydaje mi się że jest to niezły zestaw, zobacz sam:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16119

jest to płyta główna w standardzie SLI wraz z dwoma kartami GF 6600Gt za przyzwoitą sumę 1740zł, (wydajna zabawka:) )

a tu dodatkowe info jak bys sam chciał coś składać:

cytat z http://www.wikipedia.org

dodam tylko że system Crossfire jeszcze jest testowany,