Sprzedaje laptopa - potrzebny program do wyczyszczenia dysku


(Kkucik Net) #1

Witam,

 

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu programu który wyczyści wszystkie dane z laptopa. Wiem doskonale że formatowanie nie wystarczy, dane i tak podobno zostaną na dysku i będą do odzyskania. Czy istnieje oprogramowanie które pozbędzie się wszystkiego co jest na dysku? Oczywiscie wszystko mam legalne (oprogramowanie) - ale mam bardzo dużo zdjec, tekstów prywatnych, hostorie przeglądania internetu itd. nie chce by to trafiło w obce ręce.


(fiesta) #2

Eraser

 

http://www.dobreprogramy.pl/Eraser,Program,Windows,12852.html

 

 

Blank And Secure

 

http://www.dobreprogramy.pl/Blank-And-Secure,Program,Windows,45515.html

 

 

Freeraser

 

http://www.dobreprogramy.pl/Freeraser,Program,Windows,16159.html

 

Inne narzędzia znajdziesz tutaj:

 

http://www.dobreprogramy.pl/Narzedzia-dyskowe-i-plikowe,Programy,Windows,214.html


(msb156) #3

CCleaner, DBAN

wystarczy nawet pojedyncze nadpisanie dysku


(Jusko) #4

Z tego co pamiętam, używałem w takich sytuacjach programu MHDD i zerowałem dysk. Program jest dość popularny w swej dziedzinie i proces ten byłby wskazany przed sprzedażą. Wizualnie program jest prosty i może nie zachęcać wychowanego na okienkach użytkownika, jednak jak w pewnej reklamie lekarstwa parafrazując - program nie ma ładnie świecić i wyglądać, lecz dobrze realizować swe zadanie.

 

Link: http://www.dobreprogramy.pl/MHDD,Program,Windows,20187.html

 

Jakiś tutorial dotyczący zerowania (chyba nawet dawniej z niego korzystałem): http://forum.pclab.pl/topic/256595-Tutorial-Zerowanie-dysku-krok-po-kroku-przy-u%C5%BCyciu-MHDD/

 

EDIT:

 

Na siłę to aby zabezpieczyć się całkowicie przed odzyskaniem danych, to musiałbyś młotkiem dysk potraktować :wink: Zawsze jednak można to utrudnić i w warunkach domowych to wystarczy :slight_smile:


(Cedar) #5

W tym przypadku prawdopodobnie będzie to bardzo zły wybór. Zerowanie całkowicie wyczyści wszelkie dane z całego dysku twardego a właścicielowi obecnemu i przyszłemu na pewno zależy na tym aby została partycja recovery.

 

  1. Przywrócić system do stanu fabrycznego z partycji recovery

  2. Do wyczyszczenia śladów poprzedniego użytkowania całkowicie wystarczy program CCleaner i jego funkcja “Wymazywanie dysku” (Narzędzia -> Wymazywanie dysku -> Tylko wolne miejsce) i ustawić kilkuprzebiegowe nadpisanie.

  3. Czynność powtórzyć po kolei dla każdej z partycji.


(Jusko) #6

 

Masz rację, nie uwględniłem potencjalnego istnienia recovery :wink:


(system) #7

Każde, pod warunkiem, że wykona tę robotę spod tzw. bootowania, czyli z użyciem płyty CD lub pendrajwa. Tylko w taki sposób można skutecznie wymazać cały dysk lub wybrane partycje. Jedna z możliwości to: http://forum.dobreprogramy.pl/wymazanie-dysku-twardego-programem-activkilldisk-t367772/