Sprzedaż Galaxy Taba 10.1 zakazana w UE - co o tym sądzicie?


(Jacob) #1

Niemiecki sąd przychylił się do wniosku Apple i zakazał dystrybucji 10-calowego tabletu Samsunga na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej z wyjątkiem Holandii. Amerykański producent twierdził, że Samsung naruszył jego własność intelektualną, ponieważ Samsung Galaxy Tab 10,1" do złudzenia przypomina iPada.

Informacja ta zauważona została przez Floriana Muellera, który całą sprawę opisał na swoim blogu. (...)

Źródło: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10091361,Apple_blokuje_dystrybucje_10_1__tabletu_samsung_Galaxy.html

Co o tym sądzicie? Czy uważacie, że takie zagrywki ze strony Apple są fair?


(Erufenrito) #2

Najlepsze jest to, że i tak Apple korzysta z części/podzespołów Samsunga więc bym cyk cyk i Apple będzie se mógł produkować te swoje wyroby na powietrzu chyba :smiley:


(sadaj72) #3

Apple może wszystko... :twisted:


(sla17) #4

Nawet nie wiem co napisać, do głowy przychodzi mi tyle, że wiedzą, jaki dobry jest Galaxy Tab, no a nie potrafią nic lepszego wymyślić, to przyblokowali :wink:


(lukasz_n) #5

Pewnie boją się konkurencji, a najlepsze jest to że apple bierze układy od Samsunga. Ja osobiście czekam na odwet:P


(Windowsvista7) #6

Dla mnie to paranoja przecież taki tablety muszą być do siebie podobne tak samo jak są do siebie podobne laptopy czy płyty cd. Ten tablet oparty jest na systemie android ,a on sam w sobie jest podobny do iOS i koło się zamyka :slight_smile:


(system) #7

Podobne?? Dziwne dlaczego Motorola Xoom jest zupełnie inna, Playbook od RIM. Niestety ale taka prawda że tablet samsunga bardzo przypomina iPada


(sla17) #8

No bo skoro produkują części do iPada to podobnym będzie, jeszcze system Android, który także przypomina iOS. Skasujmy wszystkie telefony z Androidem!


(Semtex) #9

A jednak dla "ogryzka" nie wystarczająco inna http://www.neowin.net/news/apple-sues-m ... -in-europe ....


(Pawbrotm) #10

Odpowiedź jest chyba oczywista - nie. W tej sprawie uderzający jest przedmiot całego sporu - oto patent Apple: https://skitch.com/villoks/fqcq6/commun ... 81607-0001

Co opatentowano? Kształt urządzenia. Idąc tym tokiem myślenia można pozwać każdego innego producenta tabletów, nieważne czy to Samsung, Motorola, ASUS czy Acer, kształt tabletu jest zasadniczo ten sam - zaokrąglony prostokąt z dużym dotykowym ekranem. Samsungowi oberwało się jako pierwszemu, bo ich sprzęt bardzo dobrze się sprzedaje i zaczyna stanowić zagrożenie dla Apple. Co wybrali? Zamiast uczciwie konkurować Apple woli pozbyć się konkurencji i dalej oferować swoje "rewolucyjne" rozwiązania, których nie ma konkurencja.


(system) #11

Tylko że praktycznie każdy z tych producentów mógł to opatentować. Apple wyłożyło kasę, opatentowało to, wiedziało że będzie mieć z tego spore zyski. Ta firma po prostu umie dobrze zarabiać kase. Trzeba przyznać że co jak co ale biznes oni umieją robić