Sprzedaż na Allegro - pytania

Witam

Ponieważ po raz pierwszy będę sprzedawał na allegro (najczęściej kupowałem :wink: ) mam do Was dwa pytania:

  1. Ponieważ będę sprzedawał doładowania do tak-taka 50 z systemu Era Premia, gdzie teraz jest promocja (zamiast 2000 pkt jest 1000 pkt), która trwa do 31 lipca. Czy mogę napisać, że, jeżeli do 31 lipca nie otrzymam wpłaty, to poprostu anuluję transakcję i że tak powiem nie wolno tej osobie napisać negatywnego komentarza?

  2. Czy trzeba rozliczać się z urzędem skarbowym? Bo na tej stronie w pomocy jest to tak napisane, że już sam niewiem (planuję za te doładowania uzyskać ok. 400 zł).

Pozdrawiam

  1. Na swojej aukcji możesz zamieścić po prostu regulamin transakcji. Jeżeli się komuś nie podoba, niech nie licytuje. Tak jest w teorii. W praktyce nie masz żadnego wpływu kto zalicytuje i z wysokim prawdopodobieństwem możesz zarobić negatywa. I pamiętaj, garstka zasad obowiązujących na Twoich aukcjach jest w granicach porządku, ale nie twórz regulaminu w regulaminie (Allegro.pl).

  2. Sprzedaż na Allegro jest klasyfikowana jako handel internet., a więc jeśli zamierzasz coś sprzedawać w dużej ilości i dłuższym okresie czasu, to oprócz tego, że musisz do Allegro uścić opłatę za wystawienie, prowizję itd. - musisz zarejestrować działalność gosp. i rozliczać się z fiskusem. Tak jest w teorii, w świetle prawa. W praktyce w większości wypadków wiadomo jak to wygląda. :slight_smile:

A czy jeżeli bym napisał taki mały regulamin, że właśnie w przypadku niezapłacenia do 31 lipca transakcja zostaje anulowana to może on mnie pozwać do sądu lub do administracji allegro?

Tutaj nie mam pewności. Myślę, że warto rozmówić się z jakimś moderatorem z Allegro.