Sprzedaż na allegro

Witam

Sprzedałem przez allegro procesor sempron 2800 , był sprawny w 100%.

Oto wiadomośc jaką otrzymałem od kupującego

Witam.

Niestety mam kłopoty z tym procesorem. (Sempron 2800+)

Aktualizowałem bios, wstawiałem do innej nowej płyty ( gdzie chodzi Sempron 2200+ ) a ten nie jest prawidłowo rozpoznawany :(


Teraz jest nawet tak, że raz chodzi, a czasami nawet nie chce się włączyć komputer

Dodam że inne procesory typu Sempron chodzą bez zarzutów.

Co z tym fantem dalej ??

Czy jeżeli kupujący zażąda wymiany , czy muszę się na to zgodzić??

Napisz że bios aktualizoł niepotrzebnie i pewnie wgrał jakiś zły.

Niech sprawdzi procek na innej płycie.

I popytaj o zasilacz, może nie wyrabia.

przecież już to robił

Napewno go nie uszkodziłeś podczas montowania czy demontowania ??

I pozatym skąd pewność że mówi prawdę?

wyciągałem go za pomocą piły spalinowej , młotka i przecinaka , ale prze tym podniosłem mu napięcie na max i smażyłem sobie na nim jajecznice.więc raczej go chyba nie uszkodziłem

Tak samo miałem z dyksiem twardym nowym. U mnie to była wina zasiłki :wink:

zobacz np. tu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=191956&st=0

http://forum.purepc.pl/index.php?showto … hl=allegro

przed chwilą dostałem drugiego mejla

Witam.

Proponujesz jakieś rozwiązanie problemu?

W akcie rozpaczy kupiłem jeszcze jeden procek 2800+

Jeżeli ten będzie działał.... Twój Sempron nadaje się do zwrotu. :(

czy będę musiał mu zwrócić kasę.Jestem w 100% pewny że procek był sprawny przed wysyłką robiłem nawet testy super Pi.Paczka była bardzo dobrze zabezpieczona. na samym początku dostałem do kupującego taką wiadomość.

Witam. Procesor działa. Mam tylko mały problem z płytą. Nie rozpoznaje go za bardzo. Widzi go jako Athlon lub unknow CPU :(

[b]Ale procek jak najbardziej OK[/b]


Pozdrawiam

romson

:shock: lol

pierwszy raz takie coś czytam :hahaha:

Nie rozumiem ?? często tak się zdarza że semprony są widziane jako athlony.

hey ja też tak kiedyś miałem, że płyta nie rozpoznawała mojego Semprona 2200+, i widziała go jako Athlona. Ale firma płyty mówi sama za siebie Asrock

omg to nie chodzi o firmę, tylko o BIOS. po aktualizacji Sempron to Sempron.

L.B.G. , spójrz na linki, które podałem.

Procedura jest taka:

On odsyła towar, ty sprawdzasz czy jest ok. Jak jest uszkodzony to odsyłasz spowrotem na koszt odbiorcy i nie uznajesz reklamacji.

Jeśli jest sprawny to musisz przyjąć zwrot, ale kupujący ponosi koszt transportu w obie strony. Kupujący ma prawo do zwrotu w terminie 10 dni. Tyczy się to tylko kup teraz. Jeśli jest sprawny a został kupiony na licytacji (nie kup teraz) to nie musisz przyjmować zwortu.

Gość coś kręci… Powiedz żeby go zaniósł do sklepu komputerowego i żeby mu tam sprawdzili, może kupił taniej 2 i teraz chce zaoszczędzić…

Procek został zakupiony poprzez licytacje , 10 dni już dawno minęło.Więc w tym wypadku nie muszę nawet przyjmować paczki od kupującego??

A czy paczkę wysyłałeś przesyłą ubezpieczoną? Skoro procesor był przed wysłaniem sprawny, to może zgrabni i delikatni pracownicy poczty go uszkodzili, albo osoba której go sprzedałeś go uszkodziła.

Co twój post wnosi do tematu bo nie za bardzo rozumiem

Paczkę musisz przyjąć. Sprawdzasz procka:

a)jeśli ok to odsyłasz na koszt odbiorcy i piszesz, że jest ok

b)uszkodzony przez użytkownika, odsyłasz na koszt odbiorcy i piszesz że uszkodzony przez …

c)wysłałeś uszkodzony to przyjmujesz zwrot

Innych możliwości tutaj nie widze