Sprzedaż niedawno kupionego samochodu przed zarejestrowaniem

Witam.

Kupiłem 1,5 miesiąca temu* samochód, niestety sprawy finansowe potoczyły się troszkę inaczej i jestem zuszony sprzedać te cacko.

Mianowocie mam pytanko, czy musze go zarejestrować chcąc go sprzedać? Jak przebiega procedura?

Samochód na PL blachach, zarejestrowany jeszcze na poprzedniego właściciela.

*wiem, że jeste na to 1 miesiąc, ale wiadomo jak to bywa.

Ostatnio mój znajomy miał ten sam problem , a nawet był w gorszej sytuacji bo nawet auta nie ubezpieczył ani nie zapłacił za niego podatku , auto sprzedał i było OK.

Możesz go sprzedać ,ale i tak z umową musisz iść do urzędu i go wyrejestrować nawet że go nie przerejestrowałeś przedstawiając nową umowę sprzedaży.

Jeżeli kupiłeś auto na fakturę np. z komisu, to dajesz nowemu właścicielowi tą fakturę wraz z umową komisową i oczywiście sporządzacie nową umowę między wami. Jeśli auto było kupione na umowę kupna-sprzedaży, to musisz opłacić podatek w urzędzie skarbowym (2% wartości auta). I to wszystko, nie musisz go rejestrować. Jeżeli jeszcze nie opłaciłeś skarbówki, to spodziewaj się kary pod koniec roku :wink:

To, że go nie zarejestrowałeś do tej pory działa na Twoją niekorzyść - jeśli osoba, która go sprzedała zgłosiła sprzedaż, to możesz mieć obecnie trochę problemów z tego powodu.

Jeżeli chcesz sprzedać samochód wcześniej niż 6 miesięcy od jego nabycia to poczytaj tu:

http://www.motofakty.pl/artykul/nie_spr … _roku.html