Sprzęt a OS, dziwne problemy (brak pomysłów)

Witam.

Mam następujący problem z moim kompem, otóż jakiś czas temu, podczas normalnego użytkowania Windowsa XP (przegladanie neta +gg) nagle zanikł internet, karta ‘zgubiła’ adres IP i nie potrafiła pobrać nowego, rebooty itp, ręczne wpisywanie, nie pomogło. Tak więc zrobiłem format ale…po formacie, neta dalej nie ma! ten sam błąd, ale to dopiero początek ;/

Mam małą sieć domową, 2 komputery, router ADSL PENTAGRAM CERBERUS P 6311-072 na 1 komputerze, wszystko działa prawidłowo, a na 2 (z którego teraz pisze)jak znikł internet na XP tak go nie ma do tej pory, poprostu zaraz po instalacji karta nie potrafi pobrać adresu IP z routera, przy ręcznym wpisaniu połączenie jest, ale nie są przesyłane żadne pakiety. Jeszcze jest taki objaw, że na XP przy każdym reboocie w momencie gdy odpalany jest windows komputer sie resetuje ciagle, i tak w kółko, taka pętla, a żeby sie uruchomił Windows, trzeba (uwaga) odłączyć komputer całkiem od zasilania i podłączyć go na nowo, samo wyłączenie nie pomoże. Jego konfiguracja sprzętowa to:

AMD AthlonXP 1700+, ASUS A7S333, 512 MB RAM, HDD WDC 40GB, karta sieciowa PCI Realtek Ethernet 10/100, graf. Radeon 9550, zasilacz 350W

Komputerami zajmuje się od dłuższego czasu, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem. mam troche sprzętu w domu tak więc wymieniłem: HDD (na SEAGATE 40GB), grafe (na RADEONA 9600PRO), RAM z 1 kompa, 1 GB kingstona (2x512), resetowałem BIOS,podłączałem karte sieciową pod inne PCI, zmianiałem kabel sieciowy, podłączałem tylko 1 komp pod neta, resetowałem router ale bez żadnych rezultatów. Próbowałem Windowsa XP Pro, Home, 2000, wszystko tak samo, na starszych windowsach, 98SE i ME internet działa, ALE po reboocie (komputer rebootuje sie sprawnie) karta sieciowa sie wyłącza.

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że teraz mam tu zainstalowane Ubuntu 8.04 i wszystko działa bezproblemowo, internet jest, wszystko działa, 0 problemów. Mógłbym przy tym zostać ale potrzebuje na tym komputerze właśnie Windowsa XP.

Ktoś spotkał sie z czymś takim kiedykolwiek, może ktoś wie jak temu zaradzić, bo ja już naprawde nie wiem co może być nie tak.

Pozdrawiam.

Wgrywałeś Service Pack 3? Słyszałem, że ma problemy z niektórymi routerami.

winXP jest z SP2, nie wgrywałem na niego SP3, mowa jest o świeżych instalacjach. Na drugim kompie, jest winXP z SP3 i problemów nie ma, tak więc mój router radzi sobie z SP3

To w takim razie nie wiem.