Sprzęt a Windows XP

Witam :slight_smile:

Zastanawiam się nad przeinstalowaniem windowsa 2000 na windowsa XP. Czy będzie to korzystne przy sprzęcie: Pentium III 1 GHz, 785 MB RAM? Podobno komputer mógłby mi zacząć"mulić" przy tej drugiej opcji w przeciwienstwie do 2000. Czy to prawda? Odczuję znaczne różnice?

I tutaj jeszcze jedno pytanie: Mam oryginalnego windowsa XP wraz z kluczem (oczywiscie także oryginalnym) tyle, że zainstalowany jest on już na moim drugim komputerze. Czy będzie zgodne z prawem zainstalowanie tego systemu na moim drugim PC i czy mogłbym używać tych komputerów jednocześnie? Będzie możliwy update itp? Nikt się nie przyczepi do mnie za to?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam :slight_smile:

Może przymulać ale na pewno będziesz miał dużo bezpieczniejszy system, możesz zainstalować jakieś distro Linuksa mało zasobo żerne i proste w konfiguracji.

Co do Windowsa XP, zależy od wersji. Wersje BOX najczęściej można instalować na kilku stanowiskach domowych, wersja OEM tylko na jednym, często przypisana jest do płyty głównej. Do komputerów sprzedawanych w zestawach dodawana jest wersja OEM która nie zezwala na instalację systemu na innym komputerze. Wyraźnie masz to zaznaczone w licencji.

Pozdrawiam.

Hmm… Więc rano przerzucam się na XP :slight_smile: Windows nie był dodany do komputera. Mój brat dostał od uczelni login i hasło do stronki z legalnym systemem, po czym ściągnął stamtąd kopie i otrzymał świeży, unikalny klucz. (studencka licencja czy coś w tym stylu). Więc to chyba nie będzie OEM, prawda?

Wersji BOX równieżnie można instalować na więcej niż jednym komputerze i używać jednocześnie.

Takie prawo nabywa się wraz z licencją wielostanowiskową. Liczba komputerów jest równa tej zawartej w licencji.