Sprzęt dla gracza

Witam! Mam nadzieję, że pomożecie wybrać dla mnie dobry i optymalny sprzęt, tj. klawiatura + myszka. Ostatnio czytałem różne opinie, recenzje itd. ale zdania były często odmienne dlatego zakładam teraz ten wątek.

Jestem dość obeznany w tym temacie, bo jak już pisałem wyżej - trochę ten temat przestudiowałem. Chciałem zakupić myszkę i klawiaturę, dla graczy.

Na wstępie powiem, że gram dosyć dużo, szczególnie w znanego pewnie wszystkim - CS:S’a. Chciałbym aby mój sprzęt był solidny, dobry, estetyczny i stosunkowo niedrogi. Poza graniem zajmuję się profesjonalnie grafiką. Pracuję często wieczorami, dlatego w przypadku klawiatury przydatną rzecza okazałoby się podświetlenie. Na rynku jest duży wybór, dlatego wybrałem, te najlepsze moim zdaniem produkty. Za myszkę nie chciałbym dać więcej niż 200zł, a za klawiaturę 250zł…

Oto moje propozycje:

Myszki:

Razer DeathAdder

Razer Lachesis

SteelSeries Ikari Laser

Logitech G9

Wszystkie powyższe myszki da się przy dużym szczęściu i długim szukaniu ‘wyrwać’ poniżej lub lekko powyżej 200zł. Jedynie DeathAdder jest zdecydowanie tańszy od rywali, a z tego co wyczytałem - nawet lepszy! Wyśmienite recenzje zdobywa także ‘gryzoń’ od SteelSeries’a. Przy zakupie obojętnie jakiej z powyższych myszek, musiałbym także zakupić nową podkładkę. Prawdopodbnie Razera lub SteelSeries’a, choć nie są one tanie.

Klawiatury:

Razer Tarantula

Razer Lycosa

Logitech G15

Prawdopodobnie będę brał jedną z Razer’ów. Obie te klawiatury robią na mnie wrażenie. Mają parę ciekawych rozwiązań dla, których bym je brał. Cenowo stoją wszystkie bardzo podobnie, dlatego nie podjąłem jeszcze decyzji…

Mam nadzieję, że mi pomożecie i wybierzecie swoich kandydatów z tych których tu wymieniłem, jak i tych, których nie wymieniłem. Wasz wybór na pewno mi pomoże i da do myślenia.

Z góry dzięki, pozdrawiam.

jakoś nigdy nie uważałem żeby lepszy sprzęt do grania uczynił ze mnie lepszego gracza, ale jak nie masz na co wydawać kasy i uważasz że dzięki myszce za ponad 100zł będziesz pr0 to lol :smiley: :roll:

Nie uważam, że będę pro. Na pewno lepiej gra się na takiej myszce czy tam klawiaturze niż na tej za 20zł z rynku. Nie chodzi mi tu o samą wydajność tego sprzętu w grze, ale np. o wygodę, komfort, funkcjonalność itd. itd.

uzywam myszki za 25zł 800dpi i najtańszej klawiatury logitecha internet 350 za 29,99 :smiley: i uważam ten sprzęt za najlepszy jaki można mieć :smiley:

Zamiast g9 lepiej G5, jest na kabelku, a to to samo :wink:

I nie podirytuje Cie, jak kampiąc za skrzyneczką na dust2 nagle stracisz kontrole myszy.

Sam wiele gralem w source, i osobiście uważam, że g5 (dawniej mx510) nie mają sobie równych, kabelek nie przeszkadza, a nie trzeba baterii ladowac :wink:

… Na szczęscie juz sie wyzwoliłem z gier :wink:

To zagrajmy w cod 1,2,4 lub 5 i zobaczysz w wyniku jaka jest różnica grając razerem xD

hurt , wątpię, by ktokolwiek miał okazję testować te wszystkie urządzonka. Po za tym każdy ma inną łapkę. Najlepiej przejdź/przejedź się do Media Markt, czy czegoś podobnego, idź na dział z takowymi produktami i sobie posprawdzaj jak Ci leży.

http://pclab.pl/art28557.html - test w którym znajdziesz porównanie 3 myszek nad którymi się zastanawiasz

hurt , Razer DeathAdder, a klawiatura Logitecha UltraX Premium.