Sprzęt dodawany z Neostradą a jakość usługi

Witam,

od zawsze są problemy z neo na moim osiedlu, chodzi głównie o pingi synchro itp. Pingi wynosiły od 90 do 130. Jakoś przed świętami kumpel znalazł temat na jakimś forum gdzie chłopak miał ten sam problem co u mnie, kupił ruter Linksys AG241 i pingi mu spadły do 20. Kumpel nie namyślając się wiele kupił identyczny ruter podłączył i co się okazało, ping również ma 20-30, o niebo lepsze.

Pytanie brzmi czy sprzęt dawany do Neo, tj. Sagem F@st 800 to aż takie ******, że może pogorszyć nawet ping?

Następne pytanie, czy kupując dowolny inny ruter jakiejś dobrej firmy, ale zarazem niedrogi (bo ten Linksys kosztuje 250ziko) również będę miał taki efekt?

Rutery nie tylko zapewniają mniejsze pingi,ale zapewniają także nie zrywanie połączeń i brak spadków prędkości (chociaż tutaj większą rolę grają linie neo jak sam modem czy ruter).Moim zdaniem każdy ruter jest lepszy od tych chińskich modemów dodawanych do neo… Spójrz na to bardziej logicznie i porównaj modem do rutera chociażby patrząc na wielkość urządzenia.

To osiedle jest poza miastem, wieś i niestety w chwili zakładania neta miałem do wyboru Neostradę lub Radiówkę ze zrywającym połączeniem:)

No tak ale nie zrezygnuję z neostrady w trakcie trwania umowy. Zależy mi tylko na poprawie tych pingów i synchro. Jeśli to kwestia kupna rutera to bym kupił.

dzwoniliśmy i nic nie zrobili z tym. Kilkukrotnie próbowaliśmy.

Umowa kończy się mi za rok.

Co to znaczy nic nie zrobili ?

Płacisz abonament ,nie daj sie nabijać w butelkę domagaj się sprawdzenia lini, ewemtualnie centrali do której jesteś podpięty .

Sprawdzali i wg nich wszystko okej, raz jak zrywało połączenie to przyjechał monter i naprawił. Jedne co to te pingi teraz, ale skoro kumpel po zmianie sprzętu tepsowego na porządny miał skok ping z 90-130 do 20-30 tzn że to wina sprzętu sieciowego.