Sprzęt od sklepu komputerowego - Wasza ocena

Witam!

Planuję zakupić sprzęt wyłącznie do gry za ok. 2000 (bez monitora).

W dwóch sklepach zaproponowali mi te dwa zestawy:

  • AMD PHENOM II 920 4 x 2,8 GHZ

Pamieć cache: L2-2 MB L3-6 MB

  • PŁYTA GŁÓWNA ASrock NF6-GLAN

CHIPSET: NVIDIA® GeForce 6150SE

  • 4 GB 800 MHz OCZ

  • KARTA GRAFICZNA ATI RADEON 4850 512 MB

  • Zasilacz 550 W (nazwy nie mam)

1879 zł

lub:

  • Procesor : Intel Dual Core E5300 2.6 Ghz L2 2MB

  • Karta graf : Radeon 4850 512MB 256bit DDR3 PCI-E

  • RAM : Patriot DDR2 4GB 800 Mhz

  • Płyta : Gigabyte GA-EP31-DS3L

  • Zas. : Rsurbo GAP 565 550 W

2156 zł

Co o tym sądzicie? Ja skłaniam sie do pierwszego zestawu, bo jest 300 zł tańszy i rzekomą zaletą jest procesor AMD. Wątpliwości mam co do karty graf., bo naczytałem się o problemach w grach tego Radeona i nie wiem czy nie wziąść jakiegoś GeForce. Poza tym zmieniłbym Ram na jakiś Kingston, czy to nie ma znaczenia? Serdeczne dzięki za wszelkie podpowiedzi!

Zmień jeszcze zasilacz

Ja bym wziął 2 zestaw tylko z Nvidią.

@michal122

A czemu? Masz na myśli tego Rsurbo? Jeśli mienić to na jaki?

@mateuszk1995

A czemu nie ATI? A jak na GeForce to na jakiego, żeby się mniej więcej w cenie zmienić?

Edit: A może GeForce 7950 GX2, tylko nie mogę doszukać się ceny…

Dzięki za wskazówki

http://www.inwazjapc.pl/index.php?main_ … ts_id=7118 ale chyba słabszy wystarczy

416 zł to troszke dużo dla mnie jak na zasilacz.

Na zasilaczu się nie oszczędza bo jak się spali zasilacz to za zasiłką mogą spalić się inne podzespoły.

No zatanowie się. Ale nadal nie wiem co z grafiką. Skłaniam się jednak do Intela dwa rdzenie i GeForce.

Co do tego radka to jest świetny :wink:

Cała seria 48XX jest bardzo dobra porównywalna z 9800GTX+

A jeśli chodzi o dylemat pomiędzy AMD a Intelem, to brałbym Intela :wink:

W takim razie wezmę pewnie tego Radka. Co do procka nie mogę się zdecydować, bo słyszałem, że ten AMD jest lepszy od Inteli w tej cenie. Muszę pamiętać, żeby nie przekraczać budżetu. A nie jest tak, że jak się beirze kartę ATI Radeon to lepiej wziąść AMD bo lepiej współdziałają? Czy to jakaś bzdura?

Szuprycz , nie bierz 7950 gx2 to przestarzała grafa jeśli chcesz z gf to może 9800gtx+ a może wziąść grafe np gf 9600gt od palita to naprawde dobra grafa a kupić lepszy proc i pamięci

W sklepie który mi się podobał proponowali mi to:

http://allegro.pl/show_item.php?item=570076990

skłaniam się właśnie do tego. Mówiłem sprzedawcy, że mogę jeszcze dołożyc ok 200 zł, to on proponował lepszą płytę główną. Pamiętajmy, że to m być komp do najnowszych gier.

Ty chcesz kupić kompa z allegro.??

Nie. Ten sklep ma sporo aukcji na allegro, bo tam też sprzedają i pokazał mi ten sprzęt jako propozycję za tą cenę.

A jaki zasilacz Ci proponował.?? Bo jak są gotowe zestawy to wsadzają jakieś no namey.

nie zmieniałbym grafiki,

ram dobry, lepszy od kingstona,

osobiście korzystam z intela…

500W Tracer LucyFIRE ATX PPFC.

A co sądzisz o innych elementach? Gość jeszcze proponwał ten zestaw na Intelu:

http://allegro.pl/show_item.php?item=562355363

Tego zasilacza nawet nie bierz bo to g***o. Tracery to produkty zasilaczopodobne.

@KaisuM

Czyli ten ATI w porządku? A w połączeniu z AMD prockiem, z tego pierwszego zestawu?

@tomsonis

A masz jakieś inne propozycje? Tylko w “sensownym” przedziale cenowym?

OCZ 500W Rev. 2 Tylko patrz czy w opisie jest Rev. 2 bo Rev. 1 są podobno głośne i gorsze a kosztują ok 250zł.