Sprzet - rozbudowa

Hej mam pytanko co byście zmienili unowocześnili w tym sprzęcie:

Typ procesora Intel Pentium 4 630, 3015 MHz (15 x 201)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8I915P Duo v2 (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR DIMM, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Karta wideo RADEON X800 GTO Secondary (256 MB)

A ile masz kasy

Najlepiej to sprzedać i kupić coś pod AM2

nie chce nic z AMD!! karta grafiki tylko Radusie mnie interesuja…

Złączono Posta : 2 Wrzesień 2007, 21:26:07

kasa z 600zł

A słyszałeś o tym że Intel upadł i już nie można kupić nic innego od Athlona :mrgreen:

Lepszy zestaw by był pod am2

Sprzedaj proca i płyte

Kup E2140 + Foxconn P35A

Jak będziesz miał więcej kasy to lepsza grafa się przyda

Facet a świstak siedzi i płacze bo intel ugłosił upadłość

nie wiem skąd bierzesz takie rewelacje?

  • a od kiedy to intel produkował Athlony?

Wracając do sprawy zapytałem o rozbudowę tego sprzętu a ty mi wyjźdzasz z tekstem sprzedaj wszystko i zmień na AMD. Jakbym chciał sobie zmień na AMD to bym sobie nowego kompa kupił ale tego nie zrobię bo po 1 ten sprzęt ma 2 latka nie całe wole go rozbudować czy wymieniać pojedynczo na nowsze a po drugie trzeba mieć kase na dobry sprzęt a tego nie mam chyba czytałeś jak napisałem ile mogę przeznaczyć na rozbudowę? Więc nie rozumiem co twoje posty mają wnieś do tematu? Jeśli jesteś maniakiem AMD spoko ale ja mogę być maniakiem Intela i Radeonów. Każdy ma prawo do swojego zdania tylko jak ktoś ci mówi że nie podoba mu się ono to się mu tego zdania nie narzuca.

Złączono Posta : 3 Wrzesień 2007, 8:51:40

dodam że pogrzebałem w neciku na tematu tekstu “intel upadł” i znalazłem ciekawe wypowiedzi na temat AM2 i żadnego szału wydajnościowego nie ma a nawet ze lepszy jest socket s939

Wczytaj się w zdanie jeszcze raz

OMG

Primo to była metafora jak byś nie zauważył

Drugie Primo - miało tobie to uświadomić że za 600zł od Intela to ty super proca,płyty,ramu,grafy nie będziesz miał

2 lata to jest bardzo dużo czasu, więc twój komp dobry nie jest

BTW Dokup ramu + Radka 1950Pro

Nie zapomnij że proc Ci będzie hamował grafe

a jeszcze jedno jeśli zmienię płyte głowną na taką żeby obsługiwała core2duo i bedzie na podstawce lga755 to tego procka tez włożę w nią? nie mam zamiaru od razu kupować wszystkiego.

Pod P35 płyta oprócz C2D/Q obsługuje pentiumy D (dwurdzeniowe) czyli nie wejdzie.

Możesz kupić Asusa P5B na i965 który obsłuży twojego proca i c2d

to za leży czy jest dobry czy nie… dla jednego bedzie kiepski a dla drugiego bedzie super bo stwierdzi ze czuć jeszcze jego moc. Ja np nie narzekam na grafikę… bo jest super i gdy mi sie nie wieszają zresztą mam możliwość przeróbki jej z 12 na 16 potoków

Bo nie grasz w wymagające gry 8)

za 600 zł to procesor Core 2 Duo jak już :slight_smile:

chyba ktoś tu nie umie czytać ze zrozumieniem… dobrze że nowy rok szkolny się zaczął

A co do rozbudowy to co za różnica czy za 600zł rozbudujesz kompa czy sprzedasz tego za 600 (600+600=1200) i za 1200zł złożysz nowego ZNACZNIE wydajniejszego kompa niż ten szrot? heh?

no różnica bo trzeba mieć następne 600

widzę że u was to tylko można posłuchać na temat markowych zasilaczy po 400zł (wątpię żeby połowa miała) nic więcej się nie uzyska żeby się poradzić. Thx za pomoc nic chociaż w niczym nie pomogliście.

Markowy to Amacrox Warrior AX400 za 125 zł, AX450 za 150 zł i Fortron 350W z allegro za 50 :slight_smile:

Tak szczerze to masz 600zł i w co masz to wpakować w grafikę lepszą trochę bezsensu bo proc będzie hamował. Na tej płycie co masz nie wsadzisz C2D jedynie pamięć 1gb możesz dokupić co będzie jakoś jeszcze odzwierciedlać działanie kompa według mnie bezsens pakować w to kase lepiej sprzedać i kupić coś innego niż w to pakować kase

a kto powiedział że trzeba mieć następne 600??? :o

600zł masz i ok. 600 byś dostał za starego kompa czyli łącznie 1200… a za 1200 można złożyć nowego wydajnego kompa…