Sprzęt/wymiana do gier

witam

W sumie nie znam sie na komputerach i licze na wasza pomoc.

Posiadam komputer

Typ procesora Intel Celeron, 2000 MHz (20 x 100)

Ram 512 MB (w sumie wyswietla mi ze mam jedynie 511 MB, nie wiem jakis wadliwy model)

Karta Graficzna ATI Radeon 9600

Chciałbym żeby ten komputer byl wstanie odpalać i spokojnie grac w gry w miare z najnowszej półki.

Niestety nie znam sie za bardzo na całym komputerowym osprzęcie i nie za bardzo wiem czy można w ogóle coś z tym zrobić.

Generalnie najbardziej nurtuje mnie pytanie co do procesora oraz karty graficznej jak to jest z ich poziomem ?

Chciałbym udoskonalić wszystko w miarę do 1000 zl 8).

Dodam również taka informacje oraz pytanie,

próbuje ostatnio przyspieszyć działanie komputera i z tego powodu puszczałem defragmentacje dysku z aplikacja windows’owo. niestety mniej więcej przy 30 % przerywa i jest napisane ze nie może zdefragmenotwac danego pliku i dlatego "staje ". Czy da sie coś zrobić aby zdefragmentowac dysl do końca ?? Bardzo proszę, licze na przyjemne i interesujące odpowiedzi, a nie prześmiewki z powodu mojego braku wiedzy . Pzdr :wink:

Ten twój Celofan jest niestety słaby (i do tego chodzi na wolnej szynie), razem z pamięcią będzie wąskim gardłem dla każdej szybkiej karty (mój sprzęt ostro zamula grafikę, co potwierdziły wszelkie testy). W twoim wypadku niestety aby pograć w nowe gry tylko i wyłacznie wymiana sprzęciora (płyta+proc+grafa). Co od defragmentacji spróbuj wcześniej zrobić pełnego scandyska…

Jezeli chodzi o ram to nie ma problemu.

Natomiast Procek, plyta moze wiadomo co powinienem dokupic zeby bylo dobre w granicy ok. 1000- 1200 zl.

… To samo karta graficzna ??

Dalej mowiac o defragmentacji probowalem tez z scandyskiem i przerywalo z komunikatem “system windows nie był w stanie dokonczyc sprawdzenia dysku”. Cos mam z dyskiem zwalone?

Nie podałeś jaką masz płytę główną ?

Jeśli masz dobry Napęd DVD, dysk i obudowę, to to się zostawi do nowego kompa (Zasilacz pewnie też będzie trzeba wymienić).

A twoją kartę, płytę(?), ram, zasilacz(?) ok. 200zł czyli razem będzie gdzieś ~1400zł, więc można złożyć nowy zestawik :slight_smile:

Płyta Główna 359,-

Pamięc RAM 169,-

Procesor 346,-

Karta Graficzna 353,-

Zasilacz 159,-

Razem 1386,-

Git galant swietny zestawik.

Bardzo dziekuje za pomoc.

Miałbym tylko zastrzeżenie do karty graficznej. Niby 8600 obsługuje DX10, ale co z tego? Ta karta jest za słaba żeby grać z wykorzystaniem tej technologii, pozostaje tylko DX9, a do tego raczej polecałbym jakiegoś Radeona 1950PRO. W podobnej cenie, a wydajniejszy od 8600.