Sprzętowe wsparcie dla wirtualizacji

Witam, mam procesor AMD Athlon 64 X2 6000+. Sprawdziłem w BIOS-ie, i opcja sprzętowego wsparcia dla wirtualizacji jest wyłączona. Często korzystam z VirtualBoksa, dlatego zastanawiam się, czy powinienem wspomnianą opcję aktywować. Czy będzie to miało jakieś skutki uboczne?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Będą skutki uboczne, VirtualBox zacznie wykorzystywać sprzętową wirtualizację, co może skutkować zwiększeniem prędkości działania wirtualnych maszyn. W razie gdyby było zbyt komfortowo, można w opcjach programu wyłączyć korzystanie z sprzętowej wirtualizacji (zapewne w tej chwili ta opcja jest nieaktywna), natomiast w BIOS-ie może pozostać włączona gdyż poza VB, żadnych efektów ubocznych zauważyć nie sposób.

Nom, to się przydaje, jakbyś miał dostęp do Microsoft Windows Server 2008, to zainsteresuj się też technologią Hyper-V, można się nieźle pobawić.

Dzięki za odpowiedzi.

Właśnie tak przypuszczałem, ale wolałem się upewnić. Jeszcze gwoli uściślenia: VirtualBox pozwala zaznaczyć tę opcję. Aktywna jest także opcja „Enable Nested Paging”, ale ona samoczynnie się odznacza.

Raczej mnie to nie zainteresuje :wink: