Spy&Bot - priorytet skonowania

Witam.

Natknalem sie w Spy Bot w ustawieniach na ocje:

Priorytet skanowania.

Sa tam opcje normalny, niski , bardzo niski , wyskoi , bardzo wysoki.

I wlasnie o co z tym chodzi ? Czy jak dam na najwyzszy to Spy Bot bedzie dokladniej skanowal dysk w poszukiwaniu szpiegow ?

Z gory dziekuje za wyjasnienei.

oznacza to czy SpyBot ma mieć większe przywileje w systyemie.jeżeli ustawisz na bardzo wysoki spybot będzie mógł odbierać zasoby innym programom by móc przeprowadziś skanowanie. zalecam normalny :wink:

nie ma to wpływu na dokładność tylko na czas skanowania

Tak samo postępujesz,jeśli dekodujesz np. DVD do DivX,programowi dekodującemu dajesz wyższy priorytet,aby procesor poświęcał mu więcej czasu

Niestety tymi dwoma stwierdzeniami, wprowadziłeś kolege w błąd :?

Priorytet skanowania w Spybocie, jest to dokładność skanowania !

Oczywiście wiąże się to z dłuższym czasem skanowania, lecz jest wieksze prawdopodobieństwo na to, iż wykryje syfy na dysku. Ja zalecałbym Ci Patricko ustawić najwyższy z możliwych priorytet…

Damian mylisz się, Zafi.D ma racje, priorytety informują system o tym, który program ma mięć częstszy dostęp do procesora (kłania się wielowątkowość :wink: ).

z tego co mi wiadomo to nie ma to wpływu na dokładność. wysłałem pytanie do zespołu wsparcia spybot. niedługo otrzymam odpowiedź

Tak, z definicji tak wynika…Ale niestety nie o to chodzi w Spybocie.

Nawet pisze w nawiasie przy najwyższym trybie - “Wszystko”, z czego można zrozumieć, że program skanuje z większą dokładnością.

albo z całą mocą pc’ta :wink:

“Scan Priority - This is a Tech issue. Let Windows handle this. Normal is the default. If you give the scan a different priority, you are changing the way the CPU handles information. Other background processes may suffer as a result.” -> http://tomcoyote.org/SPYBOT/index2.php

Gdyby miało chodzić o lepsze skanowanie to słowo “priorytet” chyba się nie nadaje do opisania tego :roll:

PS. wersja angielskojęzyczna “Wszystko” -> “blocks everything else” czyli “blokouje pozostałe” jak dla mnie chodzi o inne procesy systemowe :wink:

Windows 2000 --> Menedżer zadań (Ctrl-Alt-Del) --> Pomoc --> tematy Pomocy --> Zmiana priorytetu działającego programu:

“Zmiana priorytetu procesu może spowodować przyspieszenie lub spowolnienie wykonywania procesu (w zależności od tego, czy priorytet został zwiększony czy zmniejszony), ale także może wpłynąć negatywnie na wydajność innych procesów”.

(Nawias zamykający i przecinek po nim dodałem ja - lls).

Damian ma rację :lol: Gdy skanowałem na najmneijszym prorytecie program po paru s wszystko wyszukał, niczego nie “odkrywając” Gdy zmieniłem priorytet skanowania na najwyśzy, to szukał dłużej ale znalazł syfy :x

Ustawiłem u siebie “krytyczny wszystko”. Skanownie trwało ok. 3 min. czy to jest tak długo?

Pozdro.

Panowie wyjaśniło się. dostałem mejla od Team Spybot:

czyli dyskusja zakończona :wink: