Spy Sweeper lub inny programik do zabezpieczania komputera


(Jacob) #1

Witam!

Mam u siebie w komputerze Nortona 2009. Nie jestem z niego do końca zadowolony ponieważ nie wykrywa wszystkich wirusów - mam pendrive, którego używam w wielu komputerach. Na moim laptopie (tu gdzie mam Nortona) wykrywany jest jako bezpieczny. Gdy tylko pojawi się na komputerze z Nod32 lub Kasperskim wyskakuje komunikat o wirusach.

Mialem ochotę zainstalować Nod32, ale znajomy polecił mi, inny mniejszy programik do zabezpieczenia komputera. Potrzebuję programiku, który odpowiednio zabezpieczy mi komputer, a nie będzie zamulał systemu. Nie może też się gryźć z Nortonem 2009. Potrzebuję go do pracy cały czas, a nie tylko raz w tygodniu do skanowania.

I teraz trzy pytania

1) Jaki jest według was najlepszy program który spełniałby moje wymagania?

2) Podobno Spy Sweeper się do tego nadaje w 100%. Czy popieracie tą opinię?

3) Czy instalowanie takiego programu koło Nortona nie będzie żadnym problemem?


(96jasio96) #2

1) Ja polecam Dr. Web CureIt! , Ad-Aware i Malwarebytes Anti Malware

2) Myśle że te programy które wymieniłem , są lepsze , a mimo to za darmo !!

3)Nie , to nie będzie żaden problem .


(niezDarek) #3

tyle że te programy nie mają ochrony w czasie rzeczywistym czyli aby wykryć wirusa trzeba przeskanować kompa a wtedy może być już za późno, ale spełniają twoje wymagania,

co do reszty to niestety ale raczej każdy antyvirus będzie się gryzł z nortonem, jak już coś to ewentualnie radze aby niem wydawać kasy to odinstalować nortona zainstalować Avire i jakiegoś firewal'a

BTW

w sensie pracy czyli jeżeli używał byś do użytku komercyjnego to Avira nie jest darmowa


(Danielm86) #4

Avast (kaspersky z płatnych))+Comodo+TeaTimer+Bezpieczna przeglądarka (mówimy o Operze :stuck_out_tongue: )i komp już z 4 lata bez formatu idzie :wink:


(Jacob) #5

Mówiłem, że mam Nortona i potrzebuje jedynie jakiegoś programiku do dodatkowego zabezpieczenia komputera. Wcale nie zamierzam zmieniać mojego antywirusa, ponieważ mam wersję ze sklepu, zostało mi jeszcze prawie pół licencji i nie mam zamiaru się jej pozbywać.

I czy Spy Sweeper się do tego nadaje?


(Danielm86) #6

SpySweeper jest w wersji shareware ale możesz go użwyać po 30 dniach. Tyle że nie możesz pobierać aktualizacji. Polecam Spyware Terminator


(96jasio96) #7

Ja mam Dr. Web przez 6 lat , i tylko jego . Bez żadnych Firewalli i takich innych . Przez 5 lat używałem IE. I 6 lat nie formatowałem komputera !!