SPYBOOT SEARCH & DESTROY problem!

Mam problem z programem SpyBoot Search & Destroy

Gdy chce nim sprawdzić czy nie mam w komputerze

jakichś błędnych wpisów, mniej więcej na 20% restartuje

mi się komputer i po uruchomieniu na pulpicie pokazuje mi się

komunikat o Raporcie Błędów. Nie wiem dlaczego.

Na początku myślałem że to wirus, ale mój program antywirusowy

(Kaspersky) nic nie wykrywa.

Nie wiem co może być grane?

Jeśli ktoś wie proszę o szybką odpowiedź

Z góry thx

Prawy klawisz myszki na Mój komputer => właściwości => zakładka Zaawansowane => przy Uruchamianie i Odzyskiwanie kliknij Ustawienia => przy Awaria systemu odznacz opcję Automatycznie uruchom ponownie.

Potem zrób nowy skan spybotem i jeśli pokaże się tzw. bluescreen to spisz kod błędu i pokaż na Forum.

Ewentualnie start => uruchom => wpisz eventvwr i kliknij ok => pokaż szczegóły tych błędów, które są oznaczone na czerwono; mają typ System error lub Aplication error; były mniej/więcej wtedy gdy skanowałeś spybotem.

Zrobiłem tak jak napisałeś: Prawy klawisz myszki na Mój komputer => właściwości => zakładka Zaawansowane => przy Uruchamianie i Odzyskiwanie kliknij Ustawienia => przy Awaria systemu odznacz opcję Automatycznie uruchom ponownie. Załączyłem SpyBoot’a i w tym samym miejscu komputer wyłączył się, pokazał się taki komunikat na niebieskim tle:

_ Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera. Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie wykonaj następujące kroki: _

_ Upewnij się, że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie Stop wyłącz go lub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Spróbuj zmienić karty wideo. _

_ Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wyłącz opcje pamięci BIOS takie jak buforowanie i przesłanianie. Jeżeli do usunięcia wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe a następnie wybierz - Tryb awaryjny. _

_ Informacje techniczne: _

STOP: 0x0000008E (0x00000005, 0xf367c703, 0xb8812c70, 0x00000000)

_ windrvNT.sts - Address f367c703 Base at F367B000, DatesTamp 403F405C _

_ Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci. Zrzut pamięci fizycznej został zakończony. _

_ W sprawie dalszej pomocy skontaktuj się z administratorem systemu lub obsługą techniczną. _

Co mam teraz zrobić?

marcin11221 proszę nazwać temat konkretnie i poprawić błędy. Na forum używamy polskiej pisowni.

Chyba windrvNT.s y s?

Masz może program FolderLock? On ma często konflikty z programami av/antyspy. Spróbuj przemianować plik. Możliwe że będziesz musiał się progsa pozbyć żeby wszystko dobrze działało :slight_smile:

Wielkie dzięki za wszystkie rady.

Dwa dni temu ściągnąłem sobie FolderLock’a

Mam jeszcze jedną prośbę, żeby ktoś napisał jak się przemianowuje pliki.

Ja się naprawdę na tym nie znam. Jeśli można to w miarę dokładny opis :smiley:

o czym tu się rozpisywać - klikasz na pliku prawym przyciskiem

i masz “zmień nazwę”; jeśli chciałbyś hurtowo to to zależy od rodzaju

plików - graficzne każda przeglądarka(Irfan View, XnView), inne

programy z “renamer” w nazwie(w explorerze windowsa też możesz

hurtowo zmieniać, ale juz zapomniałem, jak to się robi!)

Nie mam pojęcia jak się przemianowuje pliki.

Próbowałem zrobić tak jak pisał rixx ,

ale jak klikam prawym przyciskiem na plik,

to na pasku który się rozwinie są tylko 3 opcje:

ODŚWIEŻ, WŁAŚCIWOŚCI, POMOC ?!

Jeśli ktoś wie jak to zrobić żeby wszystko było OK,

to proszę o pomoc.

Miałem identyczny problem i też miałem Folder Lock-a.I nie mogłem włączyć również żadnego skanera ani Spyboota ani żadnego programu antywirusowego.Ten Folder Lock to jakiś syf

Ten program jest okropny… I w dodatku jak skanuje i wykryje mi syfy to gdy zaraz potem przeskanuje jeszcze raz zeby sprawdzić wyskakują te których za pierwszym skanowaniem nie wykrył… Słaba wykrywalność :frowning:

Ten program jest bardzo dobry, chyba że ktoś nie potrafi się nim posługiwać :P.

To dziwne, bo u mnie wykrywa to co inne programy (nawet komercyjne) nie wykrywają.

To nie moja chyba wina, że jak raz zeskanuje a zaraz potem drugi raz to wykrywa obiekty, które nie wykrył za pierwszym razem

Może masz jakieś syfy w ogóle niegroźne i tylko szpanujesz?

Bez odbioru

Dokładnie, ten program jest BARDZO DOBRY ,

dlatego chce się dowiedzieć jak go ponownie

uruchomić i “przemianować te pliki”

Proszę o pomoc

A to screen z mojego kompa (nie wiem co mam zrobić?!)

Robię wszystko po kolei, tak jak to opisał rixx , ale

jak klikam prawym przyciskiem na plik to pokazują się

tylko te 3 opcje:

http://www.fighter89.neostrada.pl/img/a … tion01.JPG

=====================

większych obrazków nie było ??

monczkin

Klikasz na Właściwości i pokazuje się okno z komunikatem błędu

20070304153412ch2.th.png

Robsz screena i wklejasz na Forum…

Pozdrawiam

No, tak zrobiłem. I co teraz?

app03.JPG

Więcej nie ma?

Dużo więcej jest tych błędnych aplikacji.

I chce się dowiedzieć jak je usunąć, żeby móc

znowu skanować komputer Spyboot’em ??

To jest tylko (aż) podgląd zdarzeń, gdzie zapisują się informacje błędach związane z sysem i aplikacjami.

Więc z zakładki system i aplikacje szukasz tych błędów z czasu kiedy skanowałeś spybootem. I przepisujesz co jest w opisie lub dajesz screena.

Tych błędów jest bardzo dużo.

Jak mam rozpoznać, że to są akurat błędy,

które wystąpiły podczas skanowania Spyboot’em?

Zrób skan spybootem. Zobacz na zegar. Jak się zwiesi to po restarcie wchodzisz i szukasz błędów na czerwono.