Spybot nie rusza GMT.exe(WINMGMTR) oraz DSO Exploit

Spróbowałem wyczyścić mój komp Spybotem, wytrzepał 85 robali,ale z 86-stym nie mógł sobie poradzić-DSO Exploit.Po zakończeniu procesu sprawdziłem czy mój odwieczny szpieg Gator jeszcze rezyduje- a i owszem pominięty całkiem przez Spybota wyleguje się w systemie- GMT.exe.Można z tym żyć ale czy jest jakiś sposób na pozbycie się tych drani.Oczywiście poza zakupem jakiegoś oprogramowania czy też ponownej instalacji systemu.Początkujący prosi o radę.

Zainstaluj sobie programik Ad-aware z tego portalu

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=1&t=55

linka do polskiej lokalizacji znajdziesz w opisie programu.

Używam zarówno Spybota, jak i Ad-aware równolegle - tego ostatniego mam od niedawna i jestem zaskoczona mnogością “znalezisk”. Jak narazie duże piwo dla Ad-aware, ale Spybota oczywiście uzywaj zamiennie. Po prostu maja różną bazę danych.

Usuń spiega ręcznie. Uruchom śie w trybie awaryjnym.

Idź START => Szukaj

Wpisz GMT.EXE

Przeszukaj wszystkie dysk.

Jak znajdzie ten plik, to go usuń. :stuck_out_tongue:

I wtedy odezwie się system z komunikatem nie można usunąć pliku. Plik jest używany bla bla bla…

Jeśli chcesz mieć jakiekolwiek szanse na usunięcie tego pliku, to zanim spróbujesz usunąć ten plik, musisz go poszukać w menedżerze zadań i zabić ten proces. Dopiero wtedy możesz go usuwać.

Adware wyciął 94 robale pozostawione przez Spybota, 5 nowych odnalazł ale nie ruszył.DSO Exploit nie zauważył.A ekscelencja Gator GMT.exe nie zauważony przez obydwa wyleguję się nadal w systemie i żadne próby poprzez wyszukiwanie i kasowanie nic nie dają.Pozdro

ale czy to nadmienione tu uruchom się w trybie awaryjnym oznacza wejście poprzez F8 w trakcje odpalania kompa do zaawansowanych ustawień ;Trb awaryjny,Tryb awaryjny z obsługą sieci,Tryb awaryjny z wierszem polecenia?Po wybraniu jakiejkolwiek z tych opcji komp uruchamia się nie dając szansy na zastosowanie Start i Szukaj.

tak przez przytrzymanie klawisza F8 wejdziesz do trybu awaryjnego tylko systemu i tam to usuniesz l

Ale problem z wejściem do trybu awaryjnego był związany z wyborem systemu operacyjnego.który wybiera się póżniej niż rodzaje trybów.Natychmiast po Enter dla wybranego systemu F8 i udało się !Ciekawe czy na drugim dysku (choć ten nie na dostępu do netu) też coś upoluję?

Kali, w trybie Awaryjnym system ładuje tylko podstawowe usługi. :twisted: :twisted: :twisted: . Inne aplikacje użytkownika nie są ładowane. Z pewnością uda się usunąć ten plik. A jak nie, to można zamknąć w menageże zadań procesz GMT.exe :evil: :twisted:

A jeśli chodzi o DSO Exploit musisz usunąć go ręcznie z rejestru (miałem ten problem i były to wpisy w rejestrze), powinieneś ze startu->uruchom: regedit i trzeba wywalić te wpisy, które pokazuje SpyBot, u mnie się już nie pokazuje