Spybot S&D -MS Windows Security Center AntiVirus Disable

Witam,

Proszę o pomoc - od dwóch dni korzystam z tego programu.

  1. Jak w tytule - puściłem sprawdzanie w Spybot Search&Destroy.

Wynik: na czerwono MS WindowsSecurityCenter.AntiVirusDisableNotify (tylko ten jeden wynik).

Co to jest?

Co mam z tym zrobić? Prosze łopatologicznie.

Mój system to Windows XP HomeE.

  1. Włączyłem też ochronę rezydentną (TeaTimer czy coś w tym rodzaju) - jeśli najadę myszką na jego ikonke w trayu to wyświetla się komunikat, że “1172 procesy na czarnej liście”. Jest to o tyle dziwne, że po sprawdzeniu wyświetla sie tylko jeden wynik - patrz pkt. 1.

Pozdrawiam

Ten wpis na czerwono usuwasz - to syf.

Odnośnie procesów na czarnej liście, są to procesy przed którymi ten program będzie cię chronił, w głównym oknie programu wchodzisz w " Ochrona " i naciskasz “ok” w komunikacie jaki sie wyświetli, później naciskasz “Chroń”- (z zieloną ikonką znaku +)

no wg mnie to nie masz racji.

darekkkk zrób restart komp. i przeskanuj Spybot-em. Na 100 % będziesz znów miał ten sam wpis!.

Wejdź w:

Panel sterowania > centrum zabezpieczeń > zmień sposób informowania mnie przez centrum zabezpieczeń

Jeśli odznaczyłeś tam ‘Ochrona przed wirusami…’ to Spybot właśnie pokazuje ten wpis. Odznacz wszystkie trzy pozycje to Spybot pokaże Ci trzy wpisy niby o szpiegach. Wg mnie jest to błąd Spybot-a.

user: grzeste ma rację, to błąd SpyBot-a, zrób jak ci napisał, czyli włącz alert ochrony przed wirusami w lokalizacji: Panel sterowania>centrum zabezpieczeń > zmień sposób informowania mnie przez centrum zabezpieczeń> …

panowie, to nie żaden syf a także nie błąd programu, Spybot informuje że centrum zabezpieczeń jest wyłączone

darekkkk jeśli faktycznie wyłączyłeś to centrum to nie masz się czym przejmować, jeśli chcesz aby ten wpis nie pojawiał się po kolejnym skanowaniu to dodaj go listy pomijanych produktów

SpyBot to nie progs informujący o wł/wył funkcjach Windy, a o syfach które się w nim zagnieździły, tak że upieram się przy błędzie SpyBota bo jakoś nie umiem się tam nic doczytać o złej konfiguracji ustawień po za tym, że zmienione zostały wartości w rejestrze, a dodanie do białej listy jest jedną z możliwości ominięcia problemu postującego usera

Dziękuję - poskutkowało.

Także dziękuję - już właczyłem.

W zasadzie temat zamknięty ale mam jeszcze jedno pytanie - od dwóch dni nie ma aktualizacji tj. wyświetla się komunikat o braku nowych. Jak często pojawiają sie nowe zaktualizowane bazy?

Pozdrawiam

W piątek jest aktualizacja.

Marioonlinemaster to poczytaj sobie w takim razie to

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#681315

oraz to

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=141734