Spybot Search & Destroy 1.5.1.15 a KIS 7.0.0.125

Witam, mam pytanie, czy Spybot Search & Destroy 1.5.1.15 i KIS 7.0.0.125 mogą być razem zainstalowane i nie "pogryzą " się, czyli nie będą się nawzajem wykrywać jako np.wirusy. Aha czy muszę wybrać pomiędzy GData i KIS - czy mogą być razem zainstalowane. Pytam o to bo chciałabym mieć w moim odczuciu lepszą ochronę .

Mogą być razem zainstalowane i się nie ‘pogryzą’.

Możesz mieć zainstalowane dwa, (I się nie pogryzą, przynajmniej nie powinny, ale w wypadku dwóch antywirusów na jednym systemie różnie bywa, bo chcąc nie chcąc trzeba je aktualizować żeby nie straciły swojej funkcjonalności, a już wtedy trzeba jednego wyłączać, etc.) z tym że tylko w jednym możesz mieć włączoną ochronę w czasie rzeczywistym, a drugiego używać tylko od czasu do czasu jako skanera. Ja jednak bym polecał zainstalować tylko jednego, to że będziesz miała dwa w moim osobistym odczuciu nie poprawi Twojego bezpieczeństwa w sieci , bo drugi nie będzie Cię chronił podczas odbierania poczty i korzystania z internetu, tylko będziesz mogła nim skanować dysk już po fakcie w razie infekcji, a w razie konieczności możesz zawsze skorzystać ze skanera online, zamiast instalować tego drugiego antywirusa.

Najważniejszy jest zdrowy rozsądek a nie ilość antywirusów na dysku.

KIS podczas instalacji zaleca wyłączenie zapamiętywania domen w pliku hosts, odhacz tą opcję aby jej nie wyłączał. Spybot ochrania przeglądarkę między innymi blokując w tym pliku szkodliwe domeny (wszystkie takie stronki przekierowuje na localhost, czyli 127.0.0.1 uniemożliwiając tym samym ich otwieranie). Gdy KIS wyłączy zapis do pliku hosts, a Spybot zacznie w nim grzebać i go zmodyfikuje to mogą pojawić się problemy - tak było u mnie. Problemy polegają na tym, że (przynajmniej w Windows XP) co jakiś czas uruchamia się plik Helpsvc.exe i jeszcze jakaś usługa i zabierają cały czas 100% CPU, trwa to około kilku minut ale takie mulenie jest bardzo denerwujące. MS wypuścił na to jakąś poprawkę ale nie sprawdzałem czy działa.

To jest jedyny problem jaki napotkałem, tak poza tym oba programy bardzo dobrze się uzupełniały.

U mnie żaden z w/w problemów nie wystąpił, a również korzystam aktualnie z KIS 8.0 wcześniej 7.0 i też problemów wyżej opisanych nie miałem, może dlatego że to Vista.

Jak widać istotne może być to z jakiego systemu korzystasz.

No właśnie,zgadza się to co napisał kolega,uruchamiają się wtedy dwa procesy Helpsvc.exe i wmiprvse.exe

W tym wypadku to raczej na pewno sie pogryzą, a już na bank zmulą na maksa system :!: :!: :!:

Dlatego że GDATA ma dwa silniki skanujące (w tym jeden właśnie Kasperskiego).

W związku z powyższym takie działanie pozbawione jest najmniejszego sensu :!: :!: :!:

Zgadzam się z fiestą

Po co Spybot, jak ma się Kasperskiego, który ma już w sobie bazę sygnatur spyware.

Ale ja nie pisałem o duecie Spybot i KIS któy na pewno się będzie dobrze sprawował i w niczym sobie nie przeszkadzał, tylko o połączeniu antywira GDATy i pakietu Kasperskiego.

WizZz skąd wytrzasłeś wersję KIS 8.0 ?

A ja się zgadzałem z tobą w sprawie Gdaty i Kasperskiego, a to:

Dodałem jeszcze od siebie :slight_smile:

KIS 8 jest w fazie testów alfa.