Spyware doctor wykrywa infekcje jak je usunąć?

Spyware Doctor wykrył infekcje ale żeby je usunąć trzeba wykupić licencje ;( jak mogę ich się pozbyć bez pomocy spyware doctora?

Application.NirCmd (wartość rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\Root\LEGACY_CATCHME next instance) klucz rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\Root\LEGACY_CATCHME .Ręcznie nie da się ich usunąć --------A druga infekcja to Exploit.Internet_Explorer_Security_Settings (wartość rejestru do naprawienia HKEY_USERS\S-1-5-21-477001818-2175261518-3013265588-1005\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\InternetSettings\Zones\3,1004

Application.NirCmd, z tego co wiem, to aplikacja po Flash Disinfector, więc będzie wyświetlał to jako malware.

Ściągnij Malwarebytes’ Anti-malware http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2917 , ustaw na pełny skan, powinno się usunąć :slight_smile:

(wcześniej usuń Spyware Doctor, bo często alarmuje o fałszywych alarmach).

A ta druga infekcja czy jest grozna?

Źródło Wikipedia.org

Z tego, co po nazwie mogę zobaczyć, to ten exploit wykorzystuje ustawienia zabezpieczeń w Internet Expolorerze.

(trudno mi powiedzieć, czy groźny, ale na pewno szkodliwy :slight_smile: )

A jak mogę pozbyć się tego? mam starą przeglądarke IE może ją zaktualizować do nowszej ?

Zaktualizowanie swoją stroną (na pewno aktualizacje są zalecane), ale radziłbym zmienić przeglądarkę na jakąś bezpieczną (na przykład Firefox lub Operę).