Spyware powraca po uruchomieniu internetu!

Mam taki problem…mianowicie od niedawna mam problem z spywarem i tymi innymi świństwami …troche buszowałem po kompie zeby to zwalczyć ale nie udało mi sie to do końca… teraz jak skanuje kompa Spyware Doctorem i usuwam zainfekowane pliki itp. to po podłączeniu do sieci one wracają czasem też pojawiają sie reklamy w IE…Bardzo proszę o sprawdzenie mojego loga (kiepsko się w tym wszystkim orientuję wiec proszę też o użycie w moim przypadku języka mało komputerowego :smiley: )

W HJT zaznaczasz wpis i klikasz na dole “Fix checked” :

Znasz te 2 progsy? Jeśli któregoś lub obu nie > usuwasz pogrubiony folder w trybie awaryjnym i wpisy w HJT.

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Przeczyść rejestr – użyj do tego jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344.

opis tutaj

Po zabiegach nowe logi :slight_smile:

ten program jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344. jest w nowszej wersji niż ta prezentowana w opisie …Ta nowe wersja nie ma czegoś takiego jak “Pozycje które można bezpiecznie usunąć” … …mimo wszystko ten program wyświetlił mi mnostwo- wysoko , średnio i mało błednych wpisów…a ja nie wiem czy je kasować bo wiele z nich zawierają nazwy programów które na codzień używam…co mam zrobić??

to zrobiłem

Złączono Posta : 06.12.2006 (Sro) 14:56

mimo wszystko wygląda na to że problem nie zniknął (jeszcze :smiley: ) ,ale Spyware doctor odnajduje mi teraz tylko “jednego” spyware-a (a nie dwa[wcześniej odnajdywał mi jeszcze “Known bad sites”]) oto dziennik z skanowania :

A oto logi (przed przeczyszczeniem jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344.)

Co dalej ??

W logach nic nie widać - są ok.

Jeśli nie masz już SpywareTerminator to ciachnij poniższy wpis:

SpywareDoctor znalazł tylko niegroźne ciasteczka.

BTW. Jest to aplikacja wątpliwej reputacji dlatego proponuję zmienić go na coś innego.

Rejestr możesz przeczyścić RegCleanerem. Opis tutaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 573#793573

ok…a BTW …co to jest??

Nie rozumiem pytanie. Możesz jaśniej?

Złączono Posta : 06.12.2006 (Sro) 17:52

tzn??

Skrót BTW oznacza Swoją drogą.

Zajrzyj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=31376

aHa :smiley: :smiley: sory jestem ze wsi :smiley:

Złączono Posta : 06.12.2006 (Sro) 18:14

W takim razie… wygląda na to ,że wszystko działa :smiley: (mam przynajmniej taką właśnie nadzieję :lol: ) DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM ZA POMOC! !!