Squid i 100% procesora!


(T Lis) #1

Witam

Piszę na to forum, bo mam dosyć poważny dla mnie problem :(. Chodzi mianowicie o serwer Squid, który to zainstalowałem sobie na Windows XP MCE. Ponieważ mam dosyć słabe łącze chciałem sobie uruchomić ten serwer w celu szybszego wczytywania stron. Zmierzam jednak do meritum. Ściągnąłem sobie paczkę ze strony http://squid.acmeconsulting.it/download/squid-2.7.STABLE6-bin.zip Squid w wersji 2.7 Stable. Zainstalowałem wszystko tak jak napisano czyli:

Cały program rozpakowałem na dysk C:, abym nie musiał zmieniać ścieżek w pliku squid.conf. Zmieniłem nazwy tych trzech plików squid.conf, mime.conf i cache.conf. W pliku squid.conf wszystko pięknie sobie poustawiałem (wcześniej ustawiałem te same opcje pod ubuntu 9.04 i działało). Wykonałem kolejne procedury w celu instalacji w services.msc i stworzenia folderu cache czyli squid -z. Następnie zrestartowałem komputer. PO uruchomieniu system Windows i cały komputer okropnie wolno chodzi i nie można nic uruchomić. Uruchomiłem sobie program ProcessExplorer i okazuje się, że proces squid zabiera 95% mocy procesora a w zasadzie podplik, który działa w katalogu C:\squid\libexec o nazwie unlinkd.exe. Tak się dzieje niezależnie od tego ile komputer jest uruchomiony :(.

Czy ktoś z Was moi drodzy instalował sobie serwer squid pod windows i wie, co mogę z tym zrobić i co jest przyczyną?

Pozdrawiam

Tomek


(Brtx) #2

Zapodaj squid.conf,

Czy pisze coś do jakiegokolwiek pliku w c:\squid\var\logs\ - jeśli tak, co?


(bachus) #3

Taki squid portowany będzie zajmował sporo zasobów... Napisz chociaż, ile masz pamięci RAM a ile przydzieliłeś Squidowi; ile masz komputerów w domu, że stawiasz Squida? Co on niby Ci ma dać? Jak to dla jednego komputera, to za dużo nie zyskasz...


(T Lis) #4

To jest mój plik konfiguracyjny http://files.myopera.com/tomek80/Forum/squid.conf.

Jeśli natomiast chodzi o pliki log to wpisuje tylko do jednego pliku a mianowicie c:\squid\var\logs\cache.log i ma on rozmiar ponad 240 MB. Nie jestem w stanie go otworzyć i zobaczyć, co tam pisze :(. Może to obciążenie wynika właśnie z tego, że zapisuje ciągle logi, ale nie wiem gdzie to zmienić w tym pliku squid.conf, aby nie wprowadzał nic do plików log.

-- Dodane piątek, 11 września 2009, 20:15 --

Komputer używam sam, ale przykładowo pod Ubuntu znacząco przyspieszyło mi to wczytywanie stron. Problem w tym, że mam dosyć wolne jak na obecne czasy łącze, bo 512 kb/s i Squid ułatwiłby mi przeglądanie stron.

-- Dodane piątek, 11 września 2009, 20:44 --

Wreszcie udało mi się odczytać ten plik c:\squid\var\logs\cache.log. Praktycznie w całym pliku pojawia sie jeden komunikat a mianowicie:

2009/09/11 20:41:20| httpAccept: FD 13: accept failure: (10038) WSAENOTSOCK, Socket operation on nonsocket.

Co to może być za błąd?


(Brtx) #5

Powiem szczerze, nie wiem za bardzo jak to ugryźć. Spróbowałbym z inną wersją lub zmienił port na którym działa Squid na 8080 lub jakiś inny (http_port 8080)


(T Lis) #6

Niestety zmiana portu na 8080 na niewiele się zdała :(. Jeśli uda mi się rozwiązać problem to napiszę, aby inni w podobnym przypadku dali sobie z tym radę.

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Tomek