Środowisko do PHP

Witam,

Poszukuje jakiegoś środowiska do tworzenie stron w php, póki co testowałem PhpED ale niestety do gustu mi nie przypadł a po drugi program ten nie jest darmowy.

Trochę pogooglowałem i dużo osób korzysta z Netbeansa, używałem kiedyś NB do JAVY ale przeszkadzała mi pamięciożerność. Przeczytałem też dużo dobrego o VS.PHP ale niestety też jest płatny, może znacie jakieś inne dobre wtyczki do Visual Studio?

Więc jakie środowiska (pod Windowsa) wy używacie/polecacie, najlepiej darmowe albo nie za drogie?

Eclipse :slight_smile:

Na początek powinien wystarczyć Notepad++ wraz z oferowanymi przez społeczność pluginami. Później (lub do większych projektów) polecam Netbeans-a lub Eclipse PDT.

Ja osobiście używam NB i pomimo jego niektórych wad, jestem z niego bardzo zadowolony. Zaś jego pamięciożerność w 100% rekompensują mi możliwości, które oferuje. Z E PDT nie korzystałem długo, więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć; natomiast faktem jest to, że on także bazuje na Javie, więc nie spodziewałbym się u niego znacznie mniejszego zużycia pamięci względem NB (choć jeśli jest inaczej, proszę mnie poprawić).

Pozdrawiam

Krzysiek

tylko NetBeans

Ja polecam phpDeigner - bardzo dobry tekstowy edytor z kolorowaniem składni różnych języków (nie tylko php) oraz umożliwia łatwe wstawianie znaczników, poleceń i funkcji w różnych językach (między innymi php, html, css, js).