SSD Patriot PS-100 32GB problem z nazwą urządzenia

Witam, jakiś pół roku temu, może więcej zakupiłem jeden z najtańszych 32 gigabajtowych dysków SSD, które wtedy były dostępne. Niestety już po paru miesiącach “zemściło się to” na mnie. Dysk miał tzw. mikro-przycięcia (tak przynajmniej nazywane przez autora jednego z tematów o tym dysku), a chodzi dokładniej o zdarzenia które mają miejsce podczas instalacji dużych programów na dysku, są to programy np. typu Office. Poirytowany tymi “zdarzeniami” postanowiłem wgrać nowy firmware (to była bodajże wersja 3.000). Niestety po za dołożeniem kolejnego błędu nic się nie zmieniło.

Ale problemem w tym temacie jaki chciałbym rozwiązać jest właśnie efekt po wgraniu nowego firmware’u, a konkretniej to że dysk stracił kompletnie nazwę, w biosie, a właściwie w UEFI, jest widoczny jako: (spacja), to samo we wszystkich programach do diagnostyki dysków, a program Crystal Disk Info nawet go nie wykrywa możliwe, że właśnie z powodu braku nazwy. W tej chwili wgrałem najnowszy firmware czyli wersje 3.011 i nadal nic się nie zmieniło. Może problem nie jest jakiś poważny w każdym razie deklasuje dysk z możliwości sprzedaży, jeśli nie rozwiąże tego problemu będę zmuszony wysłać go na gwarancje. Dlatego prosiłbym forumowiczów o pomoc. Osoby ktore miały styczność z dyskiem Patriot PS-100 prosił bym o info czy działa im sprawnie i czy też u nich występuje “mikro-przycięcia”.