SSD Patriot Pyro 60GB - problem

(mihuu) #1

Witajcie, mam problem z dyskiem SSD Patriot Pyro 60GB. Dysk mam od trzech lat i nigdy nie miałem z nim problemów. Zapisany transfer, to niecałe 5TB na te trzy lata - więc śmiesznie mało, ale foldery TMP itd miałem przeniesione na dysk talerzowy. Ale do rzeczy. Ostatnio przy próbie uruchomienia przeglądarki Chrome komputer się zawiesił, co nigdy mi się nie zdarzyło. Więc reset i kolejna próba - to samo... Robię skan..., zatrzymuje się na 14 procentach i zwiecha... Kolejna próba to samo. Windows 8 zaczyna dłużej się uruchamiać i to o kilka minut czasami. Zapuszczam funkcję sfc /scannow - są jakieś problemy nie do naparawienia. Ściągam Easeus Partition Master - robię skanowanie powierzchni. Wykrywa niby kilka badów na początku - później jest ich już ponad 100 i skanowanie się wiesza... Po kilku kolejnych resetach BIOS nie wykrywa dysku. Pomaga dłuższe wyłączenie komputera od prądu. O ile wczesniej komputer mimo długiego uruchamiania działał poprawnie, teraz po jakimś czasie sam z siebie się wiesza.

Ściągnąłem MHDD. Przełączam w BIOS'ie AHCI na IDE zapuszczam skan MHDD. Wynik: brad uszkodzonych sektorów. 4 były tylko oznaczone jaki >10ms czy jakoś tak...

Nie wiem co dalej. Pada dysk, czy pada kontroler na płycie głównej? Pozostałe dwa dyski talerzowe są wykrywane bez najmniejszego problemu. Płyta główna, to ASUS P8P67 EVO.

Czego mógłbym jeszcze spróbować? BIOS w dsku jest oczywiscie najnowszy dostepny.

(mrFreeze) #2

Kabelek SATA podmieniałeś tak sam wejście SATA na płycie głównej. Wiesz 5TB śmiesznie mało mój SSD 2 tyg pożył więc to nie jest wyznacznikiem.

(mihuu) #3

tak, próbowałem i jest to samo

(JNJN) #4

HD Tune 5.50 i wrzuć cały smart dysku, opcja health.