Stabilność firefox'a a wtyczki

(Ground21) #1

Witam

Jak bardzo na stabilność firefoxa mają wpływ zainstalowane do niego dodatki (ja mam zainstalowane skórka, adbock+, flashblock, colortul tabs, fasterfox, download statusbar)? pytam, ponieważ czasami firefox 'wykrzacza' się z komunikatem błędu typu 'pamięć nie może być read' - to wina firefoxa, źle zrobionych do niego dodatków czy system?

(Jenot) #2

Z tych, które wymieniłeś, najbardziej wredny jest Fasterfox. U mnie i pod linuksem i pod windows powoduje problemy. Reszta nie powinna sprawiać problemów.

(Matchu183) #3

Źle zrobionych dodatkow

(Jbviuhvbvui) #4

Też kilka dni temu zaczeły mi się problemy z Liskiem i wtyczki Adblock Plus oraz Adblock Plus Filter Uploader zamieniłem na Adblock oraz Adblock Filterset.G Updater i problemy się skończyły. Usuń też na kilka dni Flashblock'a i zobacz efekty.

Fasterfox'a możesz zamienić na FireTune , ale myślę że nie tu leży problem.

(Skicio) #5

u mnie fasterfox ani razu nie powodował problemów. według mnie download statusbar jest wadliwy. ale spróbuj po prostu przeinstalować całego firefox'a. (zainstaluj najnowszego- 2.0.0.3)

(Grzegorz Ch) #6

przeinstalowanie nic nie daj, nie usuwa żadnych problemów.

aby zresetować ustawienia firefoxa, należy usunąć katalog z profilem firefoxa, gdzie znajdują się zapisane wszystkie ustawienia i rozszerzenia:

C:\Documents and Settings\Grzegorz\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox

gdzie Grzegorz , to nazwa konta windows. jeśli chcesz zachować zakładki, to skopiuj gdzieś plik:

bookmarks.html

a potem przywróć.

(Ground21) #7

Przeinstalowywał raczej nie będę (niedawno to zrobiłem - a katalog z ustawieniami tak się składa, że także był niedawno wyczyszczony). Spróbuję zainstalować adblock'a i firetune zamiast tego co mam.

(SeBoLaS) #8

ja mam go odkąd mam firefoxa i ani razu nie miałem problemu z programem :slight_smile:

(Lost World) #9

Ja nie wiem w czym problem , z Liskiem nie mam żadnych problemów , ale być może jest to wina dodatków , tak pro po wywal Fasterfox - pic na wodę jakich mało.Zainstaluj tylko te najbardziej pożądane wtyki.

(Skiff) #10

Problem, który opisałeś, co najciekawsze, może nie dotyczyć ani Firefoksa, ani innych wtyczek. Tego typu błędy może wywoływać zewnętrzny program.

Po prostu obszar pamięci zajęty przez Firefoxa nadpisuje inny program powodując błąd Firefoksa. W związku z tym, iż to w Firefoksie występuje błąd wszyscy obwiniają właśnie tą aplikację, a wcale niekoniecznie to błąd w Firefoksie, bądź we wtyczkach.

Nie przeczę, że wtyczki wiele mają do stabilności Firefoksa, tego ile pamięci zajmuje itd., jednakże należy zwrócić uwagę, że ten błąd może być powodowany przez zupełnie inny program.