Stabilność komputera po zwiększeniu RAM


(Przemulka77) #1

Zwracam się z prośbą o opinię w następującej kwestii.Mam laptopa HP nx-7300,fabrycznie zostal wyposażony w 512mb ram.Dzięki sugestiom użytkowników tego portalu,a wszczególności Mars i Technik-Eektryk,którym chciałbym szczególnie podziękować,dokupiłem moduł 1gb Kingston,wsadzając go w komorę rozsaerzania.Laptop bardzo przyśpieszył,wszystko pracuje bardzo stabilnie,pomimo że moduły różnią się pojemnością.Zastanawiam się nad wymianą modułu 1gb na 2gb.Prośbę swoją kieruję do Użytkowników,którzy zwiększali ram w ten sposób.Czy taka konfiguracja jest poprawna technicznie ?


(aero) #2

Witaj.

Generalnie jest to możliwe.

Aczkolwiek, polecam przed zakupem pamięci Ram, zajrzeć do instrukcji obsługi lapka, w celu sprawdzenia, ile maxymalnie laptop obsłuży pamięci ram.

Mój np. max. obsłuży 2 giga ramu, więc kość 512 ramu wymieniłem na 2 giga :wink:


(Mihau X64) #3

HP wypuściło dwie wersje nx7300 taką gdzie można mieć max 1GB ramu oraz 2GB.. Obawaiam się, że twój HP to ten 2GB więc lepiej bedzie wymienić orygonalna 512MB na 1GB.. :wink:


(pietras__) #4

poatrz w instrukcje lapka ile max. obsluguje i jesli obsluguje to daj jak najwiecej.Zyciowa dewiza,jesli masz mozliwosc dawaj jak najwiecej Ram