Stacja CD/DVD


(Menes) #1

witam serdecznie

Mam niewielki problem z nagrywaniem płyt..a mianowicie nic mie nie nagrywa.

tak to wygląda przy Nero

http://img462.imageshack.us/img462/4165 ... uu19ac.jpg

a tak przy CDBurnerXP Pro 3

Próbowałem róznych DVD róznych firm i cały czas to samo. Stacja cd/dvd normalnie odtwarza oraz pustą cd/dvd wykrywa..czy nagrywarka jest zepsuta czy coś z programami (choć w to wątpię)

=============================

nie wrzucaj tak dużych obrazków

tytuł zmieniono

monczkin


(Johny) #2

A co dokładnie robisz,przegrywasz,płytę ?,bo jeśli tak,to może być zabezpieczenie antypirackie,dużo mówi komunikat "illegal disc",czy z innymi płytami też się tak zachowuje ?,ile czasu masz tą nagrywarkę,może trzeba odwiedzić serwis ?


(Menes) #3

nie nie, źle mnie zrozumiałeś. Ja nie chcę przegrać ect. tylko chce nagrać na pustą płyte i nie moge. Czyste plyty sa firm: Verbaitim, Sony, Emteci jakieś mniej znanej firmy. Nagrywarka ma tyle ile komp. czyli kupiona jest ok czerwca. Co do serwisu to bym musiał wziąść cały komp. ponieważ stacja jest tak zamontowana iż musiał bym pól kompa rozebrać ( nie pytajcie jak :D) a jak cały komp. to mi pewnie formata zrobią a tego nie chcę. więc staram sie problem sam rozwiązać.


(Johny) #4

Ale ile czasu masz tą nagrywarkę,bo działają 2,3 lata,chodzi o czas pracy i zużycie sprzętu,co do programów,możesz zainstalować nowe sterowniki aspi,ale jeśli nagrywarka jest zużyta,to nie pomoże


(JNJN) #5

Czyli odinstalować dokładnie wszystkie programy do nagrywania - zrobić czystkę.

Wgrać najnowsze ASPI 4.71.2

Wgrać najnowsze Nero.

Jak to samo.

Niestety wyjąć napęd i na inny komp,jak to samo serwis.

Poczytaj i rzuć problem - specjaliści.

http://www.cdrinfo.pl