Stacja cd-rom w laptopie

Witam, dziś wystąpił mi mały problem a mianowicie nie czyta i nie wysówa mi płyt.Zaczeło się od tego że włożyłem normalnie płyte wczoraj już wtedy miałem jakieś problemy z wysówaniem ale za którymś razem mi wysuneło dziś jeszcze kożystałem z danych na tej płycie po czym chciałem ją wyjąć ale nie chciało ją wysunąć więc wysunołem ją awaryjnie tz. igła podwadziłem, następnie włożyłem 2 płyte ale już przestało ją czytać więc wyciągłem ją wsadziłem tą poprzednią  i ją też nie czytało przy czym dalej musiałem wysówać płyty za pomocą igły.Przy każdej z wczytywanych przez komputer płyt występował taki dziwny dzwięk jakby awaryjny podczas wczytywania i ten dzwięk miał jakby takie przerwy a po wszystkim pokazywało że nie ma żadnej płyty w napędzie. oprogramowanie na laptopie jest ok bo instalowałem sterowniki od nowa i wszystko się zgadza coś ze sprzetem jest nie tak ,a i wydawało mi się że przy tych dzwiękach jak ściągłem obudowe przednią ze stacji to przy tym dzwięku świeciła czerwona lampeczka co to może być ?

Ile lat ma DVD i jak często go używałeś ?

A z poziomu Mój komputer i napęd i PPM na napędzie i wysuń?

 

Możliwe,że uszkodzony i czas kupić nowy?