Stacja dokująca do Western Digital WD1600AVJB - jaką?

Witam,

planuję zakup stacji dokującej do dysku HDD Western Digital WD1600AVJB, który chciałbym używać podłączony do laptopa. Planowałem zakup jednej z tych dwóch:

http://allegro.pl/item1044513506_czytni … x_usb.html

http://allegro.pl/item1048473776_stacja … _w_wa.html

Ale niestety z opisów wnioskuję, że mój dysk może na tych stacjach nie działać. Wg informacji na stronie producenta (http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=290) ma on interfejs PATA (używam szerokiej taśmy). Nie do końca łapię różnice w interfejsach i to, gdzie można a gdzie sie nie da ich używać.

Nie mam na razie możliwości zakupu nowego dysku SATA i przeniesienia danych. Wobec tego muszę coś zrobić z tym dyskiem, co go posiadam.

Czy da się go zainstalować na tych stacjach (naturalnie, albo może jest jakaś przejściówka?). A jeśli nie to będę wdzięczny za jakąś podpowiedź w doborze stacji:) na której mój dysk pójdzie.

Potrzebujesz stacji na dysk 3,5" dysk ata ale nie mogę takiej znależć :confused: a ten dysk na stałe będzie jako dysk zewnętrzny? jak tak to lepiej kup obudowę na dysk.

Polecam obudowy marki Welland np: http://allegro.pl/item1040363991_wellan … ntech.html

Raczej na stałe. Po prostu jestem zmuszony przejść tylko na laptopa, a z dysku korzystać muszę. Myślałem o stacji z racji dodatkowych gniazdek do kart, ale nie jest mi to akurat na gwałt potrzebne. Właśnie rozglądałem się za stacjami, ale nic nie znalazłem. Myślałem, że może nie umiem szukać;) Dziękuję za sugestię odnośnie obudowy. Czy mam rozumieć, że dla dysku stosowanego na stałe jako zewnętrzny jest to lepsze rozwiązanie niż stacja dokująca?