Stacja dyskietek - niepotrzedna praca


(Mello) #1

Witam serdecznie.

Mimo, że dyskietek nie używam wciąż mam stację w komputerze.

Ostatnio stacja zaczęła niepotrzebnie pracować. (Słychać jak pracuje niezależnie od tego, czy jest dyskietka czy nie, ale żaden komunikat nie wyskakuje).

Efekt ten jest podczas logowania do Windowsa; czasem podczas uruchamiania prógarmów


(El Presidento) #2

Zapewne program antywirusowy sprawdza stacje dyskietek w poszukiwaniu wirusów :slight_smile:

Tym się tez nie przejmuj :wink:

Jednym słowem to olej 8)


(Johny) #3

Normalne,zeleży jeszcze,jak masz ustawione bootowanie kompa w BIOSie,jeśli jest to C,A,CDROM to stacja odezwie się już w czasie startu PC,sprawdż,czy jakiś program nie domaga się jakiegoś pliku na dyskietce,może to być jakiś edytor i tam jest ustawione sprawdzanie wszystkich napędów,praca stacji może być efektem sprawdzania napędów,trzeba wyczyścić wtedy historię otwieranych plików w edytorze,odwołanie do napędu A: wtedy zniknie


(Mello) #4

a jak to edytować historie otwieranych plików w edytorze odwołane do napędu A:


(Johny) #5

Podaje ci przykład,otwierałaś coś kiedyś z dyskietki,jakimś edytorem,np. tekstowym ?,komputer przeszukuje napędy,bo jakiś program uruchamiany przy starcie chce przez to napędu A:\ ma to gdzieś właśnie w historii otwieranych plików.

To coś takiego,jak historia odwiedzanych stron w przeglądarce,sam program ,który jest sprawcą pracy stacji dysków powinien mieć możliwość wyczyszczenia swojej historii,to coś podobnego do Worda przechowującego ścieżki ostatnio otwartych dokumentów,tam wystarczy jedno odwołanie do stacji dyskietek i już program przy każdym uruchomieniu będzie jej szukał.