Stacja Dyskietek

(Piotralek) #1

Siema !!

Moja stacja dyskietek ma cały czas zapaloną zieloną diodę i nie czyta wcale dyskietek :frowning:

Pisze:

Dodam, że taśma jest nowa, kupiłem ją przed chwilą, a dyskietka jest w 101% sprawna :smiley:

(Adampigan) #2

Kurde ja mam coś takiego ale tylko wtedy jak ściągam cos z neta bezpośrednio na dyskietkę.A jaką masz stacje??

(JNJN) #3

Przełóż odwrotnie wtyczke taśmy sygnałowej na stacji dyskietek,rób to na wyłączonym kompie.

Sprawdz dokładnie podłączenie.

UPDATE

Jak stacja dobra to błąd taśmy sygnałowej.

To samo tyczy się wtyczki która jest dołączana do płyty głównej kabel z taśmy czerwonym paskiem idzie na pierwszy pin gniazda na płycie i do wtyczki napędu - sprawdz dokładnie.Posiłkuj się książką od płyty głównej.

Jak nic sprawdz napęd z taśmą na innym kompie.

(JNJN) #4

Objaw prawidłowy,stacja pracuje i jest używana wtedy świeci się zielona dioda.

(Adampigan) #5

Chodzi mi o to obywatelu że jak później otwieram jakieś strony internetowe to ona ciągle świeci a nie ma w niej dyskietki :-o

(Piotralek) #6

JN używaj opcji zmień :slight_smile:

Zaraz sprawdzam :smiley:

UPDATE:

próbowałem 1000ce kąbinacji i dalej nic :frowning:

(JNJN) #7

Napęd sprawny,może elektronika napędu siada.

Zanim wyciągniesz dyskietke z napędu to ją otwórz i zamknij,lub otwórz ją w Total Commanderze i zmień napęd z A np na C i dopiero wyjmij dyskietke.

Sprawdz ustawienia programu który zapisuje na dyskietke.

(Piotralek) #8

Ale ja proszę o pomoc obywatelu :smiley:

(JNJN) #9

Sprawdz czy śruby mocujące stacje nie są za długie poluzuj maksymalnie.

Taśma z jednej strony ma 3 wtyczki blisko siebie - ostatnia wtyczka idzie do gniazda kontrolera płyty głównej, a za przeplotem podpinasz wtyczke do stacji dyskietek A.

Pamiętaj o tym.

W biosie sprawdz ustawienia stacji A 1.44 MB reszte na disabled.

(M a x) #10

odrazu wymień na nową :smiley: i bedziesz miał spoko

(Piotralek) #11

Ja stacji wcale nie przykręcam :smiley:

Ja nie chce iść na łatwizne :slight_smile: