Stacja dysków DVD-problem

Nagrywałam przed chwilą płytki CD na tej stacji i było ok,teraz włożyłam płytkę DVD i napęd zamienia się na CD i wyskakuje bład,jak na screenie-proszę o pomoc.

Tak wygląda napęd bez płyty DVD

dvd17dj.th.jpg

Tak z płytą + błąd

cd27zt.th.jpg

cd39zf.th.jpg

Napęd reaguje tak na każdą płytkę dvd?

Sprawdź inne - może to nie wina napędu tylko płytki.

Sprawdzałam kilka i jest tak samo.

A spróbuj tak:

Menadżer urządzeń odinstaluj napęd DVD,odinstaluj kanał II IDE(jak tu napęd DVD podpięty),restart kompa, niech system zainstaluje wszystko i sprawdź co słychać w menadzeże czy wszystko gra,sprawdź również tryb pracy napędu i dysku.

Zrobiłam tak juz wczoraj i dalej zmienia się opis pod napędem zaraz po włożeniu płytki ale…nagrywa bez problemu- CD i DVD.

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Programów do zmiany wyglądu XP to czasem nie używałaś.

Rzuć problem tu:

http://www.cdrinfo.pl

Nie używałam nic takiego.Na kompie mam mało programów bo jestem po formacie związanym z ciągłymi restartami.Opisywałam problem ale jakoś nie uzyskałam konkretnej odpowiedzi,niestety!Dalej mam te restarty zaraz po włączeniu,potem już nie-może tu jest jakaś przyczyna tych dziwnych opisów pod napędami?Proszę spojrzeć na screen-już nie mam siły!Same błędy DCOM itd…dwa razy robiłam format.Moja cierpliwość już się kompletnie wyczerpała,jeszcze raz otworzę komputer i sprawdzę kondensatory itp.-chyba go wywalę i kupię nowy sprzęt.Najgorsze,że nikt z domowników nie może z niego korzystać bo nikt poza mną nie potrafi go właczyć :stuck_out_tongue:

dcom3za.th.jpg

Może to być uszkodzona płyta główna,kondensatory elektrolityczne na płycie głównej,uszkodzenie kontrolerów IDE.

Zasilacz.

Taśmy sygnałowe.

To na początek.

Należy sprawdzić wszystko innej metody nie ma.

Uruchomić kompa w minimalnej konfiguracji - czyli,sprawdzony zasilacz,sprawdzony dysk,sprawdzona karta grafiki,jeden sprawny moduł pamięci,świeży system i reszta wyjęta i wypięta i test - jak problem dalej zostaje procek i płyta,ale w tym wypadku raczej płyta pada.

Dziękuję za sugestie ale sama to już raczej tego wszystkiego nie sprawdzę.Zasilacz wymieniałam w serwisie jakies pól roku temu,prosiłam o jakiś dobry ale nie wiem czy jest ok.Tak czy inaczej muszę iść do serwisu bo nie mam mozliwości wymiany na inne podzespoły i sprawdzenia co sie dzieje.