Stacja dysków nie chce się wysunąć

Witam.

Mam problem z wysunięciem tacki od stacji dysków.

Gdy wciskam przycisk, pali się lampka, ale stacja nie może wypluć tacki ( “dławi się”).

Gdy wkładam drucik w tą dziurke pod tacką, ona wysuwa się bez problemu.

Wiecie może co jest tego przyczyną?

Pozdrawiam.

Sprawdż tak czy wysunie

Wejdź w “moj komputer” naciśnij prawym przyciskiem myszy na stacji dysków i wysuń

Spróbuj zaktualizować firmware napędu - mi również nie chciało się wysuwać w starym komputerze właśnie do momentu, kiedy je wymieniłem. Albo też prościej, sprawdzić kable czy są wpięte do końca

TURANKANTOR13 , takim sposobem również nie wysuwa…

Jedyny sposób to drucik, wkładam drucik i bez problemu wychodzi. z kablami jest wszystko ok, potem jeszcze spróbuję zaktualizować firmware, jeżeli to nie pomoże, pozostaje mi wizyta u informatyka. (nawiasem, i tak miałem dokładać ram i robić formata :-D).

EDIT:

Tak sobię myślę, i wywnioskowałem, że przyczyną może być luźna tacka. Gdy wysune ją “awaryjnie” i lekko poruszam, to lata w każdą strone, tak jakby miała za chwilę wypaść…

a wysuń ja i potem sprawdż czy tym pśtyczkiem zamknie?

Wysuwam ręcznie, wciskam przycisk i wjeżdża do otworu sama…

Wizyta informatyka jest i tak wskazana, ale nie chcę mieć dodatkowych kosztów z powodu stacji dysków, bo może się okazać że za “pierdołe” skasuje mnie z 30zł :roll:

Żaden informatyk nie będzie bawił się w naprawianie napędu bo trzeba poświęcić na to dużo czasu a zarobek marny. Doradzi Ci wymianę.