Stacja Dysków nie otwiera się

(Legolas103) #1

Od wczoraj niestety nie otwiera mi sie stacja . Bawiłem się troche kabelkami ale bez efektu . Instalowałem ostatnio np . Device Doctor aby sterowniki sprawdzić oraz Process Lasso . Może to przez nie ale wątpię . Jakieś pomysły ;/ ?

(Karolcia220) #2

Znajdź na panelu przednim pod tacką taki mały otwór i włóż w niego igłę/drucik (dosyć mocno należy wcisnąć) to wtedy ci się otworzy.

(Legolas103) #3

Znaczy dziwie teraz jakby mam zrobione bo zawsze kiedy sie otwierała zapalało sie światełko . Teraz wogule nic sie nie dzieje nawet nie drgnie ;p

(Longhorn2009) #4

A nie instalowałeś ostatnio nowego firmware do napędu?

(Legolas103) #5

Nie do właśnie nic nie instalowalem . Tylko są właśnie takie 2 Złączenia do dysku i obydwa nie działają tak jakby .

(kozunio12) #6

Sprawdź taśmy, czy są dobrze podłączone oraz czy na molexach masz napięcie(sprawdź miernikiem). Jeżeli nic to nie pomoże, wtedy spróbuj podłączyć inny napęd.

(94ostry) #7

Możliwe że przetarła się taśma, która odpowiada za wysuwanie tacki (sam miałem taki problem w dwóch moich nagrywarkach)

Jeśli lampki mrugają, i wszystko wygląda na normalne z tą różnicą, że się nie wysuwa tacka to pewnie masz podobny problem.

Ja porostu rozebrałem nagrywarkę i wymieniłem tą starą gumkę, na zwykła gumkę recepturkę i do teraz wszystko śmiga pięknie :slight_smile: