Stacja dysków się nie otwiera. Ubuntu 12.04 LTS

Szanowni państwo witam serdecznie. Mam taka dziwną sprawę. Otóż to stacja dysków DVD (wypalarka) nie otwiera mi się. Stara odmówiła wogle posłuszeństwa używaną z innego komputera wyciagnołem. Przyznam komputer był nie używany wiec nie było wiadomo czy chodzi.

Elegancko wypiąłem starą wykręciłem wyjąłem wsadziłem nową podpięta taśma zasilanie i zwrotki ustawione na slave.

Odpalam kompa wchodzę na pulpit ubuntu otwieram stacje działa dusze zamyka sie znowu otwiera się pełen radości udało sie wrzucam płytę CD zeby zobaczyć czy gra wszystko zamykam patrze elegancko czyta mi. dusze przycisk stacja nie reaguje nie chce się otworzyc kilka razy dusze nic. prawy klawisz myszy na stacje klikam wysuń wysuwa się. wyciągam płytę dusze zamyka się. potem moge dusić do upadłego i nie otworzy sie za nic. po ponownym uruchomieniu komputera(restart) otwiera się lecz po włożeniu płyty już nie. Co może być przyczyna Ubuntu ? czy kolejna walnięta stacja dysków ?

Z góry serdecznie dziękuje za jakie kolwiek odpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam serdecznie życząc miłego weekendu wszystkim.

Czy po wciśnięciu przycisku słychać jak silniczek, który wysówa tackę chodzi? Tacka się wysów czy tylko wyskakuje tak, jak w laptopach? Wygląda to bardziej na problem sprzętowy, bo tacka powinna się wysunąć nawet, gdyby nie było zainstalowanego żadnego systemu (zauważ, że CD-ROM otwiera się po załadowaniu BIOSu jeszcze przed załadowaniem systemu), zwłaszcza że wysuwanie z menu kontekstowego działa.