Stacje DVD - żółty wykrzyknik

Witam!

Mam problem, otóż nie wiem od kiedy (gdyż rzadko korzystam z napędu cd/dvd) w eksplorerze windows nie widać napędu CD/DVD ani fizycznego ani wirtualnego. W menedżerze urządzeń widnieją przy nich żółte trójkąty:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d1 … a2151.html

Próbowałem przywracania systemu i nic, dalej to samo. Coś gdzieś kiedyś czytałem o odinstalowaniu kontrolera IDE/ATA w menedżerze urządzeń ale nie chce czegoś schrzanić i dlatego proszę Was o pomoc, potrzebuję sprawnego napędu! Sprzęt to laptop z podpisu Samsung R580.

jeśli nie odczytuje stacji dysków cd/dvd to bym proponował żeby najpierw sprawdzić wszystkie kabelki które są podłączone do stacji dysków być może poprostu któryś z kabelków nie styka się z wtyczkami a może jest przerwany jak również może być to co opisałeś o odistalowaniu IDE/ATA i nie martwił bym sie tym że odinstalujesz można w prosty sposób zainstalować spowrotem naciskając prawym przyciskiem myszy tam gdzie masz kontrolery IDE/ATA skanuj w poszukiwaniu zmiany sprzętu po tym zainstalujesz spowrotem kontrloler bo być może tak jest że sterownik od tego kontrolera jest uszkodzony dlatego pokazuje żółty trójkąt przy nim, ja mialam właśnie coś takiego co masz też ty gdzie pokazuje żółte trójkąty i odinstalowałem po tej czynności co już opisałem zaistalował mi się spowrotem sterownik IDE/ATA po czym zresetowalem komputer i już wszystko było ok.

To jest laptop, więc sprawdzanie podłaczenia taśm raczej nie wchodzi w gre.

Najpierw odinstaluj wszystkie programy do tworzenia wirtualnych napędów, typu Daemon Tools i inne bo one mogą robić kłopoty szczególnie na grymaśnej Siódemce. Po restarcie komputera odinstaluj te dwa napędy z menadżera urzadzeń. Po restarcie komputera same zostaną zainstalowane i pytajniki znikną. Jak nie, to napisze ci co masz zrobić.

Niestety nie zniknęły po odinstalowaniu deamona ani po odinstalowaniu napędów. Po restarcie kompa w menedżerze urządzeń jest tak jak było, nie ma tylko wirtualnego napędu bo go odinstalowałem.

Odinstaluj sterowniki do chipsetu, po restarcie wgraj w najnowszej wersji.