Stacjonarne DVD z Divx

witam !!posiadam stacjonarny otwarzacz Dvd z divx-em.Problem polega na tym iz wiekszosc filmow mam w formacie avi i i tych filmow nie moge otworzyc.prosze o rade co mam w tym momencie zrobic ?wiem ze mozna przerobic avi na vcd(lecz dlugo to trwa).moze jest inny sposob?.Dzieki za pomoc!

nie rozumiem czemu tak się dzieje, ale u mnie wszystkie filmy w ‘avi’ działają normalnie, sprawdź na kompie jaki jest format kompresji tych filmów

wlasnie sprawdzilem i jest jeszcze cos o czym sie teraz dowiedzialem otoz filmy sa w formacie avi(sprawdzilem 2) jeden z nichodpala sie na stacjonarnym drugi zas nie.???

To może być wina kodeka. Najczęstsza przyczyna to kodowanie kodekiem QPEL albo GMC, obecnie niewiele stacjonarnych DVD je obsługuje. Jedynym wyjściem jest wtedy przekonwertowanie filmu na “czysty” divx albo xvid

Pobierz sobie program GSpot, i sprawdź czy przy QPEL albo GMC nie ma aby “1”

sprawdzilem i przy obu jest 0 jedynie przy b-vop jest 1-ka.

B-VOP akurat nic nie zmienia. To może spróbuj przepuścić film przez program Avi ReComp, przygotuje on film do oglądania na stacjonarnym DVD. Pamiętaj, żeby zainstalować wszystkie składniki programu. No i trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość, konwersja może potrwać nawet 1,5 godziny.

A czy DVD wyświetla jakiś komunikat, czy poprostu nie odtwarza filmu?

dzieki za pomoc ale chyba juz wiem gdzie tkwi problem! posiadam dvd sony na ktorym film"x" nie chodzi,zas brat ma innej firmy odtwarzacz i z filmem “x” nie ma problemu.U niego uruchamia sie mpeg4 u mnie tego nie ma