Stacjonarny, laptop - brak netu - dziwny problem

witam

mam problem, od niedawna miałem połączonego laptopa do stacjonarnego siecią bezprzewodową, laptop łączył się za pośrednictwem stacjonarnego do internetu, stacjonarny ma internet radiowy. Konfigurując wszystko, ustawiłem sieć Ad-hoc, brame w stacjonarnym ustawiłem na 192.168.10.2 a w laptopie 192.168.10.1, jednak mam dziwny problem, gdy laptop nie jest włączony, internet na stacjonarnym normalnie działa , wszystko ok, ale jak włącze i chce w laptopie odpalić neta, to nie działa w laptopie i na stacjonarnym wtedy także. Czego to jest wina? Czy w tym przypadku mam zaznaczyć opcje , udostępnienie połączenia internetowego? czy to nie jest konieczne, nie pamiętam , żebym to zaznaczał. Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki

A może IP masz takie same na stacjonarnym jak i na laptopie. Może akuratr o to biega…

Proszę zmienić tytuł tematu na taki, który mówi o problemie…

ja na stacjonarnym mam przypisany adres IP: 192.168.1.132, spróbuje zmienić na jakiś adres z 192.168.1.x zamiast 192.168.10.x - może na tym polega problem, w razie czego będe dawać znać.

Złączono Posta : 27.04.2006 (Czw) 20:25

niestety nic to nie dało, spowrotem zmieniłem na 192.168.10.1 i 192.168.10.2

wszystko jest ustawione tak, sieć ad-hoc

adres ip na stacjonarnym:

192.168.10.1

dns. 255.255.255.0

brama domyślna: adres ip laptopa, czyli 192.168.10.2

serwer dns: 192.168.10.2

w laptopie mam tak:

adres ip laptopa:

192.168.10.2

dns. 255.255.255.0

brama domyślna: adres ip stacjonarnego, czyli 192.168.10.1

serwer dns: 192.168.10.1

dodam jeszcze , że gdy internet nie jest włączony, to komunikują się ze sobą, ale jak się podłącza net, wtedy internet nie działa i się ze sobą nie komunikują, ale wykrywają się na wzajem. co mam zrobić :oops:

pomóżcie!! błagam!! już się z tym męcze długi czas! z góry dzięki

skoro neta masz dostarczanego w trybie “INFRASTRUCTURE” a polaczenie LAPTOP-KOMP dziala “AD_HOC” to jak mozesz miec neta ? - wywnioskowane z wypowiedzi

wcześniej, przed reinastalacją windowsa w stacjonarnym tak właśnie miałem i nie było problemu, podczas gdy stacjonarny był włączony i podłączony do internetu, laptop mógł korzystać za pośrednictwem stacjonarnego także z internetu. Nie wiem dlaczego NIE MOGE mieć neta, proszę mi w takim razie odpowiedzieć na te pytanie i spróbować mi pomóc w jego rozwiązaniu. Z góry będzie śmiertelnie wdzięczny. Pozdrawiam

Karta wi-fi działa albo w trybie ad-hoc, albo w infrastructure. Jeżeli sieć masz dostarczaną w trybie infrastruktury, to karta na stacjonarnym nie ma prawa działać jednocześnie w ad-hoc, albo albo.

Poza tym, jak może być podłączona do dwóch sieci jednocześnie (domowej i internetu)?

Nie rozumiem, jak to możliwe, abyś wcześniej tak miał. Czy wjaśniłeś nam to na pewno poprawnie?

no to tak, mam internet przez kabel USB, czyli kabel podłączony USB pod stacjonarny prowadzi do skrzynki, która jest połączona z anteną radiową ona się już tam łączy z moim providerem, ale to mniej ważne, przy pomocy anteny nadawczej i karty 54Mbps WiFi PCI (karty sieciowej) bezprzewodowej firmy Pentagram , łącze się z laptopem, który ma wbudowaną podobną łączność. Za pomocą bezprzewodowej łączności udostępniam internet Laptopowi, ale mam właśnie z tym problem tak jak opisywałem w powyższych tematach i nie wiem jak tym walczyć. Pomóżcie! A będe bardzo wdzięczny, może coś na początku źle robie, to proszę mnie pokierować, może czegoś nie skonfigurowałem. Z góry dziękuje!

Aaa, w ten sposób. No to ok.

To jest konieczne. Może to to?

info.JPG

powiedz mi, w którym ja mam to zrobić, czy w połączeniu z laptopem, czy w połączeniu stacjonarnego z internetem.

P.S

jak zaznaczma tą opcję to mi wyskakuje taki komunikat:

komunikat.JPG

o co chodzi z tym statycznym numerem, bo wtedy na sztywno miałem przypisane i było ok, czy automatyczne będą konieczne, z góry dziękuje za odpowiedź.

Ostatnie, co mi przychodzi na myśl, to użycie serwera proxy. Na przykład AllegroSurf albo Proxy+. Ściągnij sobie te programy i zainstaluj któryś na stacjonarnym, a następnie ustaw w laptopie wszystko zgodnie z nim. Są bardzo proste w użyciu, szczególnie AllegroSurf (wersja 5.0), kiedyś go używałem. Nie mam już żadnych innych pomysłów…

No i na laptopie musisz ustawić wszędzie korzystanie z serwera proxy.

udostępniłem połączenie internetowe dla tego komputera, jednak nie przyniosło to żadnego pozytywnego efektu. Łączność między komputerami jest, gdy laptop chodzi , nie zrywa już łączności stacjonarnego z internetem, ale nadal na laptopie nie można korzystać z internetu. Co mam robić? Proszę o pomoc, z góry dziękuje! :frowning:

W przypadku udostępniania połączenia poprzez Windows XP:

Komputer z netem (1) IP 192.168.0.1

komputer (2) IP 192.168.0.xxx, xxx = od 2 do 255

w ustawieniach IP drugiego komputera:

brama domyślna = 192.168.0.1

preferowany DNS = 192.168.0.1 - tutaj możesz dać inny, ale jak nie ustawisz żadnego to nie będzie internetu -> nie znajdzie przeglądarka żadnych stron www. Jeśli masz jakieś adresy DNS od providera to je wpisz. Ewentualnie jakby coś nie działało z tym (ale jak net już będzie) to podaję adresy DNS TP S.A.:

194.204.152.34

194.204.159.1

Mam nadzieję, że pomoże

niestety takie ustawienia nie rozwiążą mojego problemu, mój stacjonarny ma wew. ip.

a takie mam konfiguracje w połączeniu stacjonarny - laptop

ip stacjonarnego:

192.168.10.15

maska: 255.255.255.0

ip laptopa:

192.168.10.20

maska: 255.255.255.0

brama domyślna: 192.168.10.15

preferowany dns: 192.168.10.15

i nie działa net w laptopie :frowning:

administrator mojej sieci powiedział, możliwe, że musze zrobić jakiś tam serwer na stacjonarnym dla laptopa - jak to zrobić? Te pytanie kieruje do Was bo nie mam zielonego pojęcia, a on mi kazał szukać w necie a ja nic nie znajduje. PROSZE O POMOC! z góry dziękuje

Złączono Posta : 02.05.2006 (Wto) 14:43

dodam, że za szybko się otwierają strony, a raczej błąd otwierania, nawet nie występuje łączenie na moje oko.