Stacjonarny, laptop - brak netu - dziwny problem

(Webfalcon) #1

witam

mam problem, od niedawna miałem połączonego laptopa do stacjonarnego siecią bezprzewodową, laptop łączył się za pośrednictwem stacjonarnego do internetu, stacjonarny ma internet radiowy. Konfigurując wszystko, ustawiłem sieć Ad-hoc, brame w stacjonarnym ustawiłem na 192.168.10.2 a w laptopie 192.168.10.1, jednak mam dziwny problem, gdy laptop nie jest włączony, internet na stacjonarnym normalnie działa , wszystko ok, ale jak włącze i chce w laptopie odpalić neta, to nie działa w laptopie i na stacjonarnym wtedy także. Czego to jest wina? Czy w tym przypadku mam zaznaczyć opcje , udostępnienie połączenia internetowego? czy to nie jest konieczne, nie pamiętam , żebym to zaznaczał. Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki

(Dede 12) #2

A może IP masz takie same na stacjonarnym jak i na laptopie. Może akuratr o to biega...

(squeet) #3

Proszę zmienić tytuł tematu na taki, który mówi o problemie...

(Webfalcon) #4

ja na stacjonarnym mam przypisany adres IP: 192.168.1.132, spróbuje zmienić na jakiś adres z 192.168.1.x zamiast 192.168.10.x - może na tym polega problem, w razie czego będe dawać znać.

Złączono Posta : 27.04.2006 (Czw) 20:25

niestety nic to nie dało, spowrotem zmieniłem na 192.168.10.1 i 192.168.10.2

wszystko jest ustawione tak, sieć ad-hoc

adres ip na stacjonarnym:

192.168.10.1

dns. 255.255.255.0

brama domyślna: adres ip laptopa, czyli 192.168.10.2

serwer dns: 192.168.10.2

w laptopie mam tak:

adres ip laptopa:

192.168.10.2

dns. 255.255.255.0

brama domyślna: adres ip stacjonarnego, czyli 192.168.10.1

serwer dns: 192.168.10.1

dodam jeszcze , że gdy internet nie jest włączony, to komunikują się ze sobą, ale jak się podłącza net, wtedy internet nie działa i się ze sobą nie komunikują, ale wykrywają się na wzajem. co mam zrobić :oops:

pomóżcie!! błagam!! już się z tym męcze długi czas! z góry dzięki

(Slav) #5

skoro neta masz dostarczanego w trybie "INFRASTRUCTURE" a polaczenie LAPTOP-KOMP dziala "AD_HOC" to jak mozesz miec neta ? - wywnioskowane z wypowiedzi

(Webfalcon) #6

wcześniej, przed reinastalacją windowsa w stacjonarnym tak właśnie miałem i nie było problemu, podczas gdy stacjonarny był włączony i podłączony do internetu, laptop mógł korzystać za pośrednictwem stacjonarnego także z internetu. Nie wiem dlaczego NIE MOGE mieć neta, proszę mi w takim razie odpowiedzieć na te pytanie i spróbować mi pomóc w jego rozwiązaniu. Z góry będzie śmiertelnie wdzięczny. Pozdrawiam

(Zhao Zhuxi) #7

Karta wi-fi działa albo w trybie ad-hoc, albo w infrastructure. Jeżeli sieć masz dostarczaną w trybie infrastruktury, to karta na stacjonarnym nie ma prawa działać jednocześnie w ad-hoc, albo albo.

Poza tym, jak może być podłączona do dwóch sieci jednocześnie (domowej i internetu)?

Nie rozumiem, jak to możliwe, abyś wcześniej tak miał. Czy wjaśniłeś nam to na pewno poprawnie?

(Webfalcon) #8

no to tak, mam internet przez kabel USB, czyli kabel podłączony USB pod stacjonarny prowadzi do skrzynki, która jest połączona z anteną radiową ona się już tam łączy z moim providerem, ale to mniej ważne, przy pomocy anteny nadawczej i karty 54Mbps WiFi PCI (karty sieciowej) bezprzewodowej firmy Pentagram , łącze się z laptopem, który ma wbudowaną podobną łączność. Za pomocą bezprzewodowej łączności udostępniam internet Laptopowi, ale mam właśnie z tym problem tak jak opisywałem w powyższych tematach i nie wiem jak tym walczyć. Pomóżcie! A będe bardzo wdzięczny, może coś na początku źle robie, to proszę mnie pokierować, może czegoś nie skonfigurowałem. Z góry dziękuje!

(Zhao Zhuxi) #9

Aaa, w ten sposób. No to ok.

To jest konieczne. Może to to?

(Webfalcon) #10

info.JPG

powiedz mi, w którym ja mam to zrobić, czy w połączeniu z laptopem, czy w połączeniu stacjonarnego z internetem.

P.S

jak zaznaczma tą opcję to mi wyskakuje taki komunikat:

komunikat.JPG

o co chodzi z tym statycznym numerem, bo wtedy na sztywno miałem przypisane i było ok, czy automatyczne będą konieczne, z góry dziękuje za odpowiedź.

(Zhao Zhuxi) #11

Ostatnie, co mi przychodzi na myśl, to użycie serwera proxy. Na przykład AllegroSurf albo Proxy+. Ściągnij sobie te programy i zainstaluj któryś na stacjonarnym, a następnie ustaw w laptopie wszystko zgodnie z nim. Są bardzo proste w użyciu, szczególnie AllegroSurf (wersja 5.0), kiedyś go używałem. Nie mam już żadnych innych pomysłów...

No i na laptopie musisz ustawić wszędzie korzystanie z serwera proxy.

(Webfalcon) #12

udostępniłem połączenie internetowe dla tego komputera, jednak nie przyniosło to żadnego pozytywnego efektu. Łączność między komputerami jest, gdy laptop chodzi , nie zrywa już łączności stacjonarnego z internetem, ale nadal na laptopie nie można korzystać z internetu. Co mam robić? Proszę o pomoc, z góry dziękuje! :frowning:

(Skiff) #13

W przypadku udostępniania połączenia poprzez Windows XP:

Komputer z netem (1) IP 192.168.0.1

komputer (2) IP 192.168.0.xxx, xxx = od 2 do 255

w ustawieniach IP drugiego komputera:

brama domyślna = 192.168.0.1

preferowany DNS = 192.168.0.1 - tutaj możesz dać inny, ale jak nie ustawisz żadnego to nie będzie internetu -> nie znajdzie przeglądarka żadnych stron www. Jeśli masz jakieś adresy DNS od providera to je wpisz. Ewentualnie jakby coś nie działało z tym (ale jak net już będzie) to podaję adresy DNS TP S.A.:

194.204.152.34

194.204.159.1

Mam nadzieję, że pomoże

(Webfalcon) #14

niestety takie ustawienia nie rozwiążą mojego problemu, mój stacjonarny ma wew. ip.

a takie mam konfiguracje w połączeniu stacjonarny - laptop

ip stacjonarnego:

192.168.10.15

maska: 255.255.255.0

ip laptopa:

192.168.10.20

maska: 255.255.255.0

brama domyślna: 192.168.10.15

preferowany dns: 192.168.10.15

i nie działa net w laptopie :frowning:

administrator mojej sieci powiedział, możliwe, że musze zrobić jakiś tam serwer na stacjonarnym dla laptopa - jak to zrobić? Te pytanie kieruje do Was bo nie mam zielonego pojęcia, a on mi kazał szukać w necie a ja nic nie znajduje. PROSZE O POMOC! z góry dziękuje

Złączono Posta : 02.05.2006 (Wto) 14:43

dodam, że za szybko się otwierają strony, a raczej błąd otwierania, nawet nie występuje łączenie na moje oko.