"stający" kursor?!? :|

witam

moj problem polega na tym ze podczas zwyklego uzytkowania komputera kursor mojej myszy nagle zastyga w bezruchu :? … zeby po krotkim czasie znowu zaczac odpowiadac (krotki czas = ok. 5-10s) lecz zdarza sie czasami ze juz nie wraca do normalnego stanu… pomaga tylko restart :frowning: w czasie gdy mysz “stanie” klawiatura rowniez przestaje odpowiadac… ALE!! od razu wykluczyc mozna przywieszanie (zawieszanie) sie kompa bo wszystkie uruchomione aplikacje kontynuuja swoja prace… :? wszystko jest tak jak powinno byc… tylko nie mozna poruszyc mysza ani wprowadzic nic z klawiatury… i to chyba tyle opisu… chyba Wam wystarczy :smiley:

prosze o predka odpowiedz:)

mam antyvira Avast32… przepuscil by takiego wirka??

jak juz go zmieniam to jeszcze dopisze ze przez ten kawalek czasu zdazyl mi kursor parenascie razy stanac:/

hmmm wygląda na jakiegoś złośliwego wirusa/programik (sam kiedyś taki napisałem ehehe) przeskanuj komputer programem antywirusowym

na poczatek tym

–F-Secure–

http://support.f-secure.com/enu/home/ols.shtml

–GeCAD (RAV)–

http://www.ravantivirus.com/scan/

–Trend Micro (PC-cillin)–

http://housecall.trendmicro.com/houseca … t_corp.asp

masz jakis programik antyszpiegowski

jak nie to zaintaluj PestPatrol lub Ad-Aware

oraz SpyBoot

Nie masz przypadkiem Windowsa 98 lub ME?? Wiem że w tych systemach często występuje taki problem.

mam windows 98… tyle ze od prawie szesciu lat, a problem wystepuje od 1 miesiaca (raczej od dwoch ale przez pierwszy baardzo sporadycznie) wiec chyba nie mozna powiedziec ze ten problem jest czesty :wink: chociaz nie watpie ze on sie zdarza… ale jak on wystepuje tylko w 98/me to dlaczego?? (sorki za takie pytanie ale lubie wiedziec “dlaczego” :smiley: )

Ciężko powiedzieć… Może to być wirus napisany pod te systemy,lub jakiś błąd systemowy :?

zrobilem scana ad-aware’m … i wyskoczylo 9 wpisow w rejestrze typu “alexa” (to mi sie zdaje jakies podejrzane wiec wywalam…) jest jeszcze 20 “tracking cookie” w detalach zobaczylem ze to pliki cookie (ale czy plik cookie moze w jakis szczegolny sposob zaszkodzic?? :shock: )

i sa jeszcze pozycje z folderu backup programu HiJackThis (te chyba juz mam z glowy)

P.S. aaaaa i jeszcze cos takiego jak MRU list… ale to nie bylo oznaczone jako krytyczne wiec nie zauwazylem :oops:

i jeszcze jedno… dziwny mi sie wydaje fakt ze nie zostaly wykryte “syfy” z download acceleratora… starsze wersje ad-aware je wykrywaly (tą juz zaktualizowalem) :?

post 2

Uwaga!! teraz sensacja!!:slight_smile: myszka staje w miejscu gdy przekrece ja w prawo!! a znowu sie porusza gdy przekrece ja w lewo!! i to nie jest zadna sciema choc brzmi glupio i banalnie… wniosek : kabel od myszki… prawdopodobna rada z Waszej strony : spruboj inna myszka… tak sie sklada ze mam dwie:) ale tamta jest bez rolki dlatego nie uzywam… podpiolem… i nastepna sensacja!! ten sam problem… tez przy obrocie w prawo… jak obroce w lewo (poprostu sie cofne) to znowu wszystko git… sam nie rozumiem :shock: w moim komputerze wytworzyla sie sztuczna (i to zlosliwa) inteligencja ( 8) ) czy co?? jednak chyba jedyne rozwiazanie problemu to unieruchomienie kabla przy myszce… co dziala bo juz sprawdzilem:)

tak wiec wszystkim dziekuje za pomoc mimo ze wkoncu sam doszedlem ale w koncu kompa mam odsyfionego :smiley:

P.S. ale dalej nie rozumiem dlaczego na drugiej myszy ten sam problem :shock: jak jej ostatnio uzywalem to nic sie nie dzialo :shock:

Może spróbuj rozkręcić kompa i jeśli masz płyte AT docisnąć trochę porty. :!:

“plyta AT” - o co chodzi?? bo jesli o karte pod PCI z gniazdkami pod mysz i inne bajery to az takiego starego kompa nie mam :stuck_out_tongue: