Stałe ip przy dzieleniu

witam mam pytanie czy da rade połączyć PC+2laptopy przy pomocy routera ale tak żeby wszystkie kompy miały to samo IP żeby dostawca się nie zorientował że zamiast (1 jest więcej w tym samym mieszkaniu). Upraszczając chce rozdzielić kablówke na 3 kompy w osobnych pokojach tak aby nie zorientował się dostawca z góry dzięki

http://www.searchengines.pl/Dzielenie-l … 88278.html

Kolego! !!

Pierwsza strona na Google po wpisaniu “Dzielenie łącza”

Dostawca się nie zorientuje.

A poza tym mój dostawca nie interesuje się czy ja mam 1 PC w domu czy 10 PC na ,których będę korzystał z łącza.

zasada jest taka że dostawca daje ci zewnętrzny IP którym to adresujesz routera a router adresuje już komputery wewnętrzynymi adresami nie widocznymi z sieci :slight_smile:

Wszystko zależy od dostawcy. Przeczytaj umowę i regulamin który pewnie był z umową. Niektórzy dostawcy w umowie zastrzegają, że będą karać takie akcje. Można podłączyć router tak jak proponuje Pysiu, jednak nawet jak sklonujesz MAC z któregoś komputera, to i tak admin jeśli się na Ciebie uprze to wyczai, że masz router (zwykłym pingiem można wyczaić, albo specjalnym softem) a wtedy dzielisz łącze na bank. Swoją drogą nie spotkałem się jeszcze żeby jakiś operator aż tak się dokopywał.

Yuber , zwykłym pingiem to nie jesteś sprawdzić co jest ukryte za ruterem gdyż komputery siedzą za NAT-em. Poza tym pingi można blokować i nie odpowiadać na nie. Specjalny soft - owszem mógłby po analizie ramek internetowych to wykryć, ale jak dobrze napisałeś operatorzy raczej nie robią tego.

Wracając do tematu dzielenia to stawiając router to on dostaje Twoje IP a w domu dzieli sieć używając zakresu zarezerwowanego dla sieci wewnętrznych, więc nie ma potrzeby używania tego samego IP. Z resztą nie jest to w ogóle możliwe aby było to same IP, chyba że będzie w danym momencie chodził tylko jeden komputer.

Za NAT-em się nie da, wiadomo. Trochę sie jednak zapędziłem i napisałem bzdurę, że pingiem można sprawdzić.

Sprostowanie: Owszem, pingiem jesteś w stanie sprawdzić po TTL-u system na jakim sprzęt chula (jeśli TTL=128 to stoi Winda jeśli 255=Linux). Problem w tym że nic to nie daje, bo każda drukarka, komp linuxowy, switch zarządzalny czy router odpowie z wartością 255. Ping służy jedynie do sprawdzenia połączenia między hostami. Topyciu thx.

Tak jak wspomniałeś można pingi blokować. Mimo to każdy pakiet wysyłany przez router dostaje nagłówek od niego samego. Rozbierając takie pakiety można wykryć skąd pochodzą (“podsłuch sieci”). Jeśli chodzi o kablówkę o której mowa, to zorientuj się u dostawcy czy nie masz przypadkiem możliwości podpięcia kilku hostów (tak jak pisał lysysz).