Stałe IP

(Astoria1) #1

Mam pytanie dotyczące IP.

Chciałbym sie spytac w jaki sposób mogę sprawdzić czy mam stałe IP czy nie? Distawca internetu zobowiązał mi sie, że będę miał stałe IP no i po miesiącu przychodzi do mnie do firmy informatyk tworzący mi w firmie sieć i mówi mi że na 100% nie mam stałego IP.

No wiec jak to mogę sam sprawdzić??

Pamiętajcie musi być to sposób na 100% sprawdzony.

(Golden Finger) #2

W dokumentach od swojego dostawcy musisz mieć podane jaki to numer IP, ponieważ mając stałe IP musisz skonfigurować połączenie ręcznie, gdzie wpisujesz nr sieci, maskę i bramę, ewentualnie DNS'y.

Jeśli tego nie robisz, a domyślnie ustawienia sieci są dynamiczne, to masz zmienne IP.

:okulary:

(Astoria1) #3

Niezgodze sie z tobą, poniewaz jeżeli masz stałe IP i ustawisz na domyślen ustawienia to i tak net będzie chodził. Co do dokumentacji, w papierach tego nie wpisują. A do skonfigurowania sieci, dostawcy internetu potrzebują tylko mac-a karty sieciowej.

(Golden Finger) #4

No cóż, Ty wiesz lepiej.

Ja, kiedy miałem w firmie stałe IP, miałem to w dokumentacji, i dla potrzeb połączenia musiałem konfigurować Neta ręcznie.

Nie znam innego sposobu na sprawdzenie stałego IP, chyba że wewnętrzne czy zewnętrzne to i owszem.

:okulary:

(Adarek) #5

Jesli IP jest przydzielane dynamicznie to np.na tej stronie

http://ip.pokapoka.pl/ po każdym włączenu/właczeniu kompa bedzie inny mumer.

(fiesta) #6

Jeżeli jesteście za natem, wewnątrz sieci IP macie przyznawane dynamicznie a na zewnątrz wszyscy mają takie samo IP serwera.

(Astoria1) #7

Dzięki za wszystkie rady, właśnie sie dowiedziałem, że nie mam stałego IP. Dostawca internetu wyłączył mi stałe, myśląc że sie nie dowiem. Teraz sie słono tłumaczył, dlaczego tak zrobił