Stałe IP

Mam pytanie dotyczące IP.

Chciałbym sie spytac w jaki sposób mogę sprawdzić czy mam stałe IP czy nie? Distawca internetu zobowiązał mi sie, że będę miał stałe IP no i po miesiącu przychodzi do mnie do firmy informatyk tworzący mi w firmie sieć i mówi mi że na 100% nie mam stałego IP.

No wiec jak to mogę sam sprawdzić??

Pamiętajcie musi być to sposób na 100% sprawdzony.

W dokumentach od swojego dostawcy musisz mieć podane jaki to numer IP, ponieważ mając stałe IP musisz skonfigurować połączenie ręcznie, gdzie wpisujesz nr sieci, maskę i bramę, ewentualnie DNS’y.

Jeśli tego nie robisz, a domyślnie ustawienia sieci są dynamiczne, to masz zmienne IP.

:okulary:

Niezgodze sie z tobą, poniewaz jeżeli masz stałe IP i ustawisz na domyślen ustawienia to i tak net będzie chodził. Co do dokumentacji, w papierach tego nie wpisują. A do skonfigurowania sieci, dostawcy internetu potrzebują tylko mac-a karty sieciowej.

No cóż, Ty wiesz lepiej.

Ja, kiedy miałem w firmie stałe IP, miałem to w dokumentacji, i dla potrzeb połączenia musiałem konfigurować Neta ręcznie.

Nie znam innego sposobu na sprawdzenie stałego IP, chyba że wewnętrzne czy zewnętrzne to i owszem.

:okulary:

Jesli IP jest przydzielane dynamicznie to np.na tej stronie

http://ip.pokapoka.pl/ po każdym włączenu/właczeniu kompa bedzie inny mumer.

Jeżeli jesteście za natem, wewnątrz sieci IP macie przyznawane dynamicznie a na zewnątrz wszyscy mają takie samo IP serwera.

Dzięki za wszystkie rady, właśnie sie dowiedziałem, że nie mam stałego IP. Dostawca internetu wyłączył mi stałe, myśląc że sie nie dowiem. Teraz sie słono tłumaczył, dlaczego tak zrobił