Stan uśpienia i czarny ekran

(Arturguzek12) #1

Witam.

Przeczytałem wiele wątków w internecie na temat problemów z wybudzaniem komputera ze stanu uśpienia, aczkolwiek nie potrafię zdiagnozować, co jest mojemu komputerowi. Mam laptopa Acer Aspire 5738Z i gdy zamykam klape i otwieram to ekran jest czarny, gdy wciskam przyciski od uśpienia to też tak się dzieje. Ekran jest czarny ale nie jest wyłączony, po wybudzeniu, jest bardzo mocno przyciemniony tak że można coś zobaczyć na nim gdy ustawie pod dobre światło. skrót klawiszowy wywołuje ten sam efekt, ale wtedy mogę włączyć ekran. Moja karta graficzna to AND Radeon HD 6500M/5600/5700 Series, najstabilniejsze sterowniki to 12.3 ze strony producenta, tak przynajmniej wyczytałem na różnych portalach. Instalowałem też inne, gdyż myślałem ze to może coś właśnie z tym związane. Wątpię by problem leżał po stronie mojego sprzętu, bo wczśniej się tak nie działo, dopiero gdy przeinstalowałem win 7 HP x64 na taki sam z powodu takiego że już był bardzo zamulony laptop. Od tamtej pory instalowałem windowsa z 3 razy, każdy był inny win 7 HP 2 razy, Pro i teraz Ultimate. W biosie nic nie zmieniałem, jest tak jak jest, zasilanie ustawione tak jak zawsze, na innym laptopie też kiedyś miałem taki problem, wtedy wystarczyło jak przeinstalowałem z win 7 HP na ultimate, dodam że tamten lapek to też Acer.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc, bardzo mi potrzebne by było zeby ta klapa działała, ponieważ bardzo często korzystam z laptopa. Przepraszam jeżeli wątek umieściłem w złym dziale

P.S.

Gdy dam w ustawieniach pokrywy nie rób nic i zamykam, to ekran się wyłącza a komputer normalnie pracuje, gdy podnoszę klapę to ekran się normalnie włącza, jest to jedno z rozwiązań mojego problemu ale ja jednak potrzebuje żebym mógł swobodnie korzystać ze stanu uśpienia :stuck_out_tongue: