Stan wstrzymania nie działa jak należy

(wesolek87) #1

Witam.

Problem taki jak w temacie. Wstrzymanie systemu nie działa jak powinno. Tzn np. nie wyłączają się napędy DVD, wentylatory i całkiem możliwe, że parę innych rzeczy też. O tyle jest to dziwna sytuacja, że wcześniej wstrzymanie działało bez zarzutu. Komputer po prostu zamierał jak należy; dysk, napędy, wentylatory... w ogóle wszystko się "wstrzymywało". Jeśli ktoś byłby łaskaw wskazać przyczynę nieprawidłowego działania wstrzymania systemu byłbym wdzięczny. :slight_smile:

(Piotr Wik) #2

sprawdź w Biosie jaki typ wstrzymania masz ustawiony s1 -czyli wszystko chodzi i buczy czy też s3 - kiedy wszystko się wyłącza. Mogło się przestawić przy jakimś braku prądu, resecie lub nieudanym :smiley: OC

(wesolek87) #3

W BIOSie mam S1&S3. Z resztą zawsze tak miałem. A OC jest jak najbardziej udany.

Spróbuję ustawić tylko na S3. Może pomoże.

(wesolek87) #4

No niby działa na S3, wszystko się wyłącza... Ale teraz nie mam możliwości pozostawienia włączonej karty sieciowej (a to akurat jest mi potrzebne). Na S1&S3 mogłem wybrać co chce zostawić włączone (tzn. to na co Windows pozwala), a na samym S3 nie ma takiej opcji.

Więc jeśli ktoś ma pomysł na S1&s3, taki żeby wyłączało się wszystko z wyjątkiem sieciówki (po prostu żeby było tak jak wcześniej) to niech pisze. Z góry dzięki.

(Stasiek1240) #5

Przepraszam, że się podpinam, ale mam bardzo podobny problem jak wesolek87.

Gdy ustawie w BIOS'ie S3 to podczas stanu wstrzymania wszystko zamiera, tak jakby się komputer wyłączył, i o to mi właśnie chodzi. Ale przy wybudzaniu(mam ustawione tylko klawiaturą) normalnie wszystko startuje, lecz nie ma sygnału na monitor. Pojawia się dopiero po resecie sprzętu. Wyłączenie i włączenie monitora nie pomaga. Monitor - Samsung SyncMaster 940BF, podłączony przez DVI do karty nVidia GeForce FX5600. Płyta główna Gigabyte GA-7VRX. Co może być powodem braku sygnału na monitor? Jak ten problem zlikwidować?

(Piotr Wik) #6

@stasiek1240

to są tak zwane nierozwiązywalne problemy; stery grafy (lub nawet sama grafa) nie współpracuje z windą,

zaktualizuj stery gray - może coś pomoże ale wątpię :slight_smile:

(Stasiek1240) #7

@puma313 Sterowniki mam aktualne. Cóż, będe musiał się jakoś obejść bez tego.