Stan wstrzymania nie działa jak należy

Witam.

Problem taki jak w temacie. Wstrzymanie systemu nie działa jak powinno. Tzn np. nie wyłączają się napędy DVD, wentylatory i całkiem możliwe, że parę innych rzeczy też. O tyle jest to dziwna sytuacja, że wcześniej wstrzymanie działało bez zarzutu. Komputer po prostu zamierał jak należy; dysk, napędy, wentylatory… w ogóle wszystko się “wstrzymywało”. Jeśli ktoś byłby łaskaw wskazać przyczynę nieprawidłowego działania wstrzymania systemu byłbym wdzięczny. :slight_smile:

sprawdź w Biosie jaki typ wstrzymania masz ustawiony s1 -czyli wszystko chodzi i buczy czy też s3 - kiedy wszystko się wyłącza. Mogło się przestawić przy jakimś braku prądu, resecie lub nieudanym :smiley: OC

W BIOSie mam S1&S3. Z resztą zawsze tak miałem. A OC jest jak najbardziej udany.

Spróbuję ustawić tylko na S3. Może pomoże.

No niby działa na S3, wszystko się wyłącza… Ale teraz nie mam możliwości pozostawienia włączonej karty sieciowej (a to akurat jest mi potrzebne). Na S1&S3 mogłem wybrać co chce zostawić włączone (tzn. to na co Windows pozwala), a na samym S3 nie ma takiej opcji.

Więc jeśli ktoś ma pomysł na S1&s3, taki żeby wyłączało się wszystko z wyjątkiem sieciówki (po prostu żeby było tak jak wcześniej) to niech pisze. Z góry dzięki.

Przepraszam, że się podpinam, ale mam bardzo podobny problem jak wesolek87.

Gdy ustawie w BIOS’ie S3 to podczas stanu wstrzymania wszystko zamiera, tak jakby się komputer wyłączył, i o to mi właśnie chodzi. Ale przy wybudzaniu(mam ustawione tylko klawiaturą) normalnie wszystko startuje, lecz nie ma sygnału na monitor. Pojawia się dopiero po resecie sprzętu. Wyłączenie i włączenie monitora nie pomaga. Monitor - Samsung SyncMaster 940BF, podłączony przez DVI do karty nVidia GeForce FX5600. Płyta główna Gigabyte GA-7VRX. Co może być powodem braku sygnału na monitor? Jak ten problem zlikwidować?

@stasiek1240

to są tak zwane nierozwiązywalne problemy; stery grafy (lub nawet sama grafa) nie współpracuje z windą,

zaktualizuj stery gray - może coś pomoże ale wątpię :slight_smile:

@puma313 Sterowniki mam aktualne. Cóż, będe musiał się jakoś obejść bez tego.